Sociālā atbildība

DROŠĪBAS STUNDA

Ik mirkli jārūpējas par sevi un līdzcilvēkiem, kā arī īpašu uzmanību ir jāvelta bērnu drošībai.

Mūsu uzdevums ir ieguldīt zināšanas, kā rīkoties, kad bērni ir nonākuši apdraudētā vidē. Kā arī to, kādus drošības pasākumus ir jāveic, lai no šādām situācijām varētu izvairīties.

Drošības kompānija GRIFS AG spēkos ir lieliska iespēja, ar vadošu speciālistu- ekspertu un psihologu izstrādātu programmu, sniegt gadiem uzkrāto pieredzi un zināšanas drošības jautājumos.

Mēs palīdzēsim Jums iemācīties pasargāt sevi un justies droši jebkuros dzīves brīžos!

Pieteikt savu skolu Drošības kampaņai Jūs varat sūtot pieteikuma vēstuli ar norādi "Drošības stunda. Sargā sevi un būsi pasargāts", uz e-pasta adresi info@grifsag.lv vai zvanot pa Tālr. 67813710.

Informatīvais materiāls „Ko darīt, ja..”

Sadarbībā ar drošības un veselības speciālistiem, sagatavots informatīvais materiāls ar atbildēm uz dažādajiem “Ko darīt, ja..” jautājumiem. Tas ir uzziņas avots, ko apspriest gan audzināšanas stundās, gan mājās.

Šajā materiālā ir atbildes un īsi padomi uz biežāk uzdotajiem skolēnu jautājumiem: "Ko darīt, ja..."

 • skolā tiek nozagtas vai pazūd personīgās mantas?
 • uz ielas kāds svešinieks mēģina atņemt naudu, prasa telefonu vai uzbrūk?
 • apstājas mašīna un svešinieks piedāvā tevi kaut kur aizvest?
 • tev uzbrūk suns?
 • skolas teritorijā vai ārpus tās tevi aicina uzsmēķēt, piedāvā alkoholu, tabletes vai kādas citas nezināmas vielas?
 • ceļā uz skolu ir intensīva satiksme un tu kavē mācības stundu?
 • tev mācību stundas laikā vai starpbrīdī rodas veselības problēmas?
 • skolā izceļas ugunsgrēks?
 • klasē izraisās konflikts?
 • klasesbiedri vai skolasbiedri tevi ignorē vai apsmej?

Informatīvo materiālu „Ko darīt, ja..” skatīt šeit

Lasīt vairāk par kampaņas norisi šeit


Jau otro gadu „ToDo drošā māja” ceļos pa Latvijas skolām

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) 11. aprīlī atklāja kampaņu par drošības jautājumiem jaunāko klašu skolēniem ToDo drošā māja, aicinot Kurzemes un Zemgales bērnus un viņu vecākus piedalīties bērnu drošības kampaņas ToDo drošā māja pasākumos. Kampaņas ietvaros par elektrodrošību, gāzes drošību, ugunsdrošību un personisko drošību tiks izglītoti vairāk nekā 5000 jaunāko klašu skolēnu. Kampaņa norisinās jau otro gadu pēc kārtas un iepriekš tās galvenais varonis drošības cimds ToDo jau ir ciemojies pie Vidzemes un Latgales bērniem.

„Lielās pasaules iepazīšana sākas ar niecīgām lietām, piemēram, it visa aptaustīšanu mazajiem pirkstiņiem vai arī dažādu neierastu slēdžu un pogu funkciju pārbaudīšanu. Ja bērns šajā pasaules izpētes procesā netiek piemēroti izglītots, šīs darbības var novest līdz nelaimei. Lai šo izzināšanu padarītu drošāku, aicinām vecākus pievērst īpašu vērību bērnu izglītošanai saistībā ar elektrodrošību, gāzes drošību, ugunsdrošību un personisko drošību, kā arī pārliecināties, vai tiešām mājoklis, kurā bērns uzturas, ir bērnam draudzīgs un nav bīstams ikdienas solī,” stāsta Pēteris Krīgers, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs. Izglītības un zinātnes ministra biroja vadītāja Inese Matvejeva apstiprināja: "Ikvienam no mums ir svarīgi justies droši, tad labi jūtamies un spējam daudz vairāk paveikt. Mūsu nākotne ir mūsu bērni, tāpēc ir svarīgi sniegt bērniem zināšanas un iemācīt prasmes, taču ne mazāk svarīgi ir iemācīt ievērot drošības noteikumus, saglabāt modrību un piesardzību. Skolēnu drošības kampaņa "ToDo drošā māja" ir sevi pierādījusi un daudziem bērniem jau ir un daudziem vēl tiks dota noderīga zināšanu bagāža dažādām dzīves situācijām."

2011.gada kampaņas ietvaros pie 1. – 4. klašu skolēniem ar ceļojošajiem busiņiem dosies kampaņas galvenais varonis drošības cimds ToDo un viņa komanda, atvedot sev līdzi drošāko mājokli pasaulē, kuru palīdzējuši iekārtot eksperti no Izglītības un Zinātnes ministrijas, Darba drošības un vides veselības institūta, AS Latvijas Gāze, AS Latvenergo, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī drošības kompānijas GRIFS AG speciālisti.

Bildes no kampaņas ToDo drošā māja atklāšanas pasākuma Rīgas Angļu ģimnāzijā pieejamas interneta vietnē:
http://www.flickr.com/photos/60204412@N02/sets/72157626480928630/.

Lasiet „DROŠĪBAS MINIMUMU”

Drošības kompānija GRIFS AG sadarbībā ar žogu ražošanas uzņēmumu Betafence un ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas atbalstu ir izveidojis otro drošības izdevumu skolām „Drošības minimums”.
Pielikumā variet atrast otro drošības izdevuma „Drošības minimums” numuru.

Skatīt pielikumu http://www.grifsag.lv/upload/drosibas_izdevums_2.pdf


SKOLĒNU DROŠĪBAS KAMPAŅA

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība sadarbībā ar Izglītības un Zinātnes ministriju 2009.gada nogalē realizēja SKOLĒNU DROŠĪBAS KAMPAŅU, kas bija paredzēta 1. – 6.klašu skolēniem. Kampaņas mērķis bija izglītot bērnus par elektrodrošību, gāzes drošību, ugunsdrošību un personisko drošību. Interaktīvā veidā bērni uzzināja, kā pasargāt sevi no dažādām bīstamām situācijām, lai justos droši savā vidē – mājās un skolā.

Projekta izstrādāšanā piedalījās eksperti no

 • Izglītības un Zinātnes ministrijas
 • Darba drošības un vides veselības institūta
 • Latvijas Gāzes
 • Latvenergo
 • Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta
 • Drošības kompānijas "GRIFS AG".

Galvenais varonis – drošības cimdiņš Todo kopā ar saviem draugiem devās ciemos pie bērniem, līdz vedot savu māju. Todo māja ir tik liela, cik skolas sporta zāle. Todo virtuvē, istabā, garāžā un pagalmā bērni atpazina bīstamas situācijas, risināja uzdevumus, uzzināja noderīgus faktus par drošību.

Kampaņas ietvaros 2009.gadā Vidzemē un Latgalē tika apciemotas skolas vairākās pilsētās: Cēsis, Smiltene, Valmiera, Alūksne, Madona, Balvi, Ludza, Preiļi, Krāslava, Daugavpils, Ilūkste. 2011. gadā plānots doties uz Zemgales un Kurzemes skolām.

Skolēnu drošības kampaņas ietvaros tika aptaujāti bērni Vidzemē un Latgalē. Bērniem bija jāatbild uz jautājumu, kādas bīstamas situācijas viņi visbiežāk piedzīvo. Aptaujas dati rāda, ka pirmajās vietās ir pārgalvīga braukšana ar riteni, krišana no šūpolēm. Seko peldēšana pārāk tālu, neuzmanīga rīkošanās ar elektrisko strāvu un uguni. Bērni bieži krīt no koka vai pa trepēm, kā arī applaucējas ar karstu ūdeni.

Vecāki! Tikai jūsu bērna zināšanas un izpratne par drošību var pasargāt viņu no nelaimes gadījuma. Stāstiet savam bērnam par drošību, jo tas ir ieguldījums jūsu nākotnē!

Ekspertu sagatavoti materiāli, kas piemēroti darbam ar bērniem, atrodami www.drosaistodo.lv.

Lasiet „DROŠĪBAS MINIMUMU”

Drošības kompānija GRIFS AG sadarbībā ar žogu ražošanas uzņēmumu Betafence un ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas atbalstu ir izveidojis drošības izdevuma skolām „Drošības minimums”.

Izdevums tiek gatavots ar mērķi pievērsties drošības jautājumu aktualitātei skolās. Gada laikā drošības kompānija GRIFS AG plāno veikt arī citas aktivitātes bērnu un skolu drošības paaugstināšanai, rosinot bērnus un skolas pievērst pastiprinātu uzmanību drošības jautājumiem un izglītojot par minimumu, kas ikvienam jāievēro, lai ikdienā pasargātu sevi no nelabvēlīgiem notikumiem.

Pielikumā variet atrast pirmo drošības izdevuma „Drošības minimums” numuru. Nākamo „Drošības minimuma” numuru plānojam maijā, un tajā par drošības ekspertiem ir iespēja kļūt ikvienam Latvijas skolēnam!

Veicināsim bērnu drošību!

Skatīt pielikumu /upload/drosibas_izdevums.pdfPieteikties pakalpojumam
Facebook Twitter

Auto asociācija ir noslēgusi 13.12.2010.g. līgumu Nr. L-APA-10-0023 ar v/a „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par projekta Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas biedru darbinieku kvalifikācijas paaugstināšana īstenošanu, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds. SIA „GRIFS AG” šī projekta ietvaros veiks savu darbinieku apmācību.