Darbiniekiem

Labākie darbinieki

Viena no svarīgām GRIFS AG darbinieku motivēšanas sistēmas sastāvdaļām ir labāko darbinieku izvirzīšana un apbalvošana. Šo atzinību var iegūt ikviens GRIFS AG darbinieks neatkarīgi no tā, kādi ir viņa darba pienākumi un ieņemamais amats. Izvēli nosaka darba kvalitāte un attieksme pret savu darbu – vai tas veikts ar augstu atbildības sajūtu, ieinteresētību un iniciatīvu.

Labākie darbinieki tiek aicināti kopā reizi gadā un saņem personīgu atzinību no GRIFS AG vadības.


2017.gadā Labāko darbinieku pasākums notika 3.augustā WOLFTRIKE DRIFTA HALLĒ, un par priekšzīmīgu pienākumu izpildi apbalvoti 17 darbinieki no dažādām struktūrvienībām.

2017.jpg

Andrejs Pomerancevs, RIMI TOBAGO, Ventspils MV

GRIFS AG strādāju gandrīz 3 gadus. Šis ir mans pirmais apbalvojums. Domāju, ka apbalvojums man tika piešķirts, jo esmu atbildīgs un uz mani vienmēr var paļauties. Piemēram, ja kāds dodas atvaļinājumā vai pēkšņi saslimst, esmu gatavs aizvietot kolēģus. Darbu GRIFS AG ieteiktu arī saviem draugiem, jo, manuprāt, šī ir viena no retajām kompānijām Latvijā, kura ir godīga pret saviem darbiniekiem, apmaksājot gan nakts stundas, gan virsstundas. Vismaz Ventspilī es nezinu nevienu citu apsardzes uzņēmumu, kurš godīgi visu samaksā. Darbs GRIFS AG šajos gados man ir iemācījis pacietību. Iepriekš nebiju tik savaldīgs.

Ainārs Sosins, RIMI HM Stirnas AD

Es ikdienā neaizdomājos par to, vai esmu novērtēts. Vienkārši cenšos labi darīt savu darbu un neko īpašu negaidu. Manuprāt, apsarga darbs nav viegls, tāpēc to citiem neiesaku. Ja kāds no maniem paziņām tomēr gribētu strādāt šajā nozarē, tad ieteiktu nākt tieši uz GRIFS AG, jo šis ir ļoti stabils un sakārtots uzņēmums. Nav nekādu aizķeršanos ar algu izmaksām Man ļoti patīk arī tas, ka, uzsākot darbu, darbinieks uzreiz tiek mudināts nokārtot apsarga sertifikātu.

Anda Seimane, RIMI HM OLIMPIA OVE

GRIFS AG strādāju 5 gadus, un šī ir otrā reize, kad saņemu labākā darbinieka apbalvojumu. Arī ikdienā jūtos novērtēta. Īpašu paldies vēlos pateikt saviem kolēģiem, kuri allaž ir atsaucīgi, un operatīvajam vadītājam Artūram, kurš vienmēr ir bijis ļoti pretimnākošs. Es varētu ieteikt šo darbavietu arī citiem, jo uzskatu, ka GRIFS AG ir stabils uzņēmums, kurā regulāri tiek maksāta alga un ir viss nepieciešamais nodrošinājums. Strādājot GRIFS AG esmu iemācījusies ātri izvērtēt ikvienu situāciju un ātri pieņemt lēmumus.

Liene Slavena, TV MOLS informācijas centra darbiniece

Kaut arī strādāju salīdzinoši neilgu laiku, man bija ļoti patīkami iegūt atzinību no vadības. Arī ikdienā jūtos novērtēta. Ja ir labas attiecības ar tiešo vadību un kolēģiem, gribas darīt vairāk un ar lielāku atdevi. Es rekomendētu darbu GRIFS AG ikvienam, jo šis ir prestižs uzņēmums. Arī manu lēmumu nākt strādāt uz šejieni noteica tas, ka vēlējos stabilus ienākumus un drošības sajūtu. Strādājot GRIFS AG esmu ne tikai profesionāli izaugusi, bet arī personīgi daudz ko jaunu uzzinājusi, piemēram, par IT drošību, kas noder arī ārpus darba.

Ģirts Daņiļevičs, RIMI MHM Jēkabpils AD    

GRIFS AG strādāju tikai pusgadu. Ikdienā cenšos godprātīgi veikt savus pienākumus un negaidu īpašu pateicību par savu darbu. Protams, ir patīkami saņemt labus vārdus, taču tas man nav galvenais. Ja kāds no maniem paziņām interesētos par darbu apsardzē, es ieteiktu nākt uz GRIFS AG, jo šeit tiek maksātas oficiālas algas un nav aplokšņu sistēmas, kā cituviet. To, cik svarīgi, ka par tevi tiek nomaksāti visi nodokļi cilvēks saprot tad, kad, piemēram, nepieciešama slimības lapa. Iepriekš strādāju industriālos objektos, kur nebija vajadzīgas komunikācijas prasmes, tāpēc šobrīd nākas daudz mācīties – gan to kā būt pacietīgam, gan to, kā labāk runāt ar tirdzniecības centra apmeklētājiem.

Kaspars Žeglovs, RIMI HM ALFA OV

Uz labāko darbinieku sveikšanas pasākumu ierados kopā ar sievu un dēlu, kuri bija priecīgi šai brīdī būt kopā ar mani. Starp citu, šī ir jau otrā reize 3 gadu laikā, kad saņemu apbalvojumu. Nav viegli vadīt lielu objektu. Jāstrādā individuāli ar katru cilvēku, jo tikai tad iespējams izveidot saliedētu komandu. Ikdienas darbā man daudz ir palīdzējis operatīvais vadītājs Juris Eglītis, kuram vēlos pateikt lielu paldies. No viņa arī esmu daudz mācījies. Manuprāt, cilvēki pārāk daudz sagaida, ka citi viņu vietā atrisinās problēmas, taču, ja darbinieku kaut kas neapmierina, ir jārunā un jārisina situācija pašam, negaidot, ka viss tiks atnests uz paplātes. Es personīgi esmu apmierināts ar savu darbu un nesūdzos.

Aivars Kušners, RIMI SM Rēzekne AD

Apsardzes nozarē strādāju jau 17 gadus, bet GRIFS AG komandā esmu 2 gadus. Atzinību no vadības un kolēģiem saņemu arī ikdienā. Kopumā esmu apmierināts ar darbu un varu ieteikt to arī citiem. Mani apmierina darba grafiks un darba organizācija. Pozitīvi vērtējams fakts, ka GRIFS AG ir ļoti labi izstrādāta apsargu rokasgrāmata un ir skaidrs rīcības plāns, kā katrā konkrētajā situācijā rīkoties. Samaksu par darbu, protams, vienmēr gribas lielāku. Tāpat būtu labi, ja darbiniekiem, kuri nostrādājuši uzņēmumā jau ilgāku laiku, būtu veselības apdrošināšana.

Edgars Jadzevičs, RIMI SM Sigulda OVE

Par vienu no labākajiem darbiniekiem tieku atzīts jau otro reizi. Nevarētu teikt, ka atzinību no kolēģiem un vadības saņemu ikdienā, taču laiku pa laikam, kad esmu izdarījis kaut ko ļoti labu, nākas dzirdēt pozitīvas atsauksmes. Esmu ieteicis darbu GRIFS AG arī saviem draugiem, daži ir pamēģinājuši un aizgājuši, bet citi ir palikuši. Visaugstāk šajā uzņēmumā vērtēju godīgumu. Ja tu pats esi godīgs, arī pret tevi izturas godīgi. Savukārt svarīgākā lieta, ko esmu šeit iemācījies, ir pacietība un noturība stresa situācijās, kas ļoti noder arī ārpus darba.

Oskars Zandaus, RIMI VIVO Jelgava OV

GRIFS AG sāku strādāt 20 gadu vecumā. Tolaik biju vēl ļoti kautrīgs un naivs. Šajos 7 gados esmu mainījies un iemācījies būt par sevi pārliecinātāks un drošāks. Manuprāt, man izdodas savu darbu paveikt labi, parasti visi ir apmierināti, reizēm uzslavē, pasakot, ka esmu malacis. Kopumā ar darbu GRIFS AG esmu ļoti apmierināts, alga vienmēr ir laikā, viss tiek maksāts oficiāli, tāpēc arī saviem draugiem šo uzņēmumu iesaku kā izvēli NR.1.

Uldis Ušackis, SUPERNETTO Maskavas 427 AD

Darbu vienmēr esmu centies izdarīt apzinīgi, par ko esmu saņēmis labus vārdus arī no vadības. Tā kā esmu dienējis armijā, man ļoti patīk disciplīna un kārtība. Neskatoties uz to, ka ikdienā strādāju viens pats, esmu ļoti organizēts. Arī veselība man ir laba, tāpēc ar mani vienmēr var rēķināties. Kopumā ar darbu esmu apmierināts, esmu to ieteicis arī citiem un zinu, ka viens no maniem paziņām jau ir pieņēmis darba piedāvājumu GRIFS AG.

Aija Strautniece, operatīvās dežūrdaļas dežurante

Kaut arī ikdienā atzinīgus vārdus gribētos dzirdēt biežāk, ir patīkami, ka mans darbs tomēr tiek novērtēts. Esmu apmierināta ar darba apstākļiem GRIFS AG. Man patīk tas, ka ir regulāra un godīga apmaksa par darbu, turklāt kolēģi un vadība ir ļoti pretimnākoši. Salīdzinot ar citiem uzņēmumiem, šis uzņēmums ir krietni vien priekšā pārējiem. Mans iepriekšējais darbs nebija saistīts ar apsardzes jomu, tāpēc biju spiesta sākt mācīties no nulles un apgūt jaunas prasmes. Šajos gados esmu ļoti daudz iemācījusies.

Sergejs Atamanskis, MG darbinieks

Ikdienā atzinību nesaņemu, darbs tāds, ka nav laika daudz runāt, ir jāstrādā. Kopumā ar uzņēmumu esmu ļoti apmierināts. Man patīk tas, ka uzņēmums visu laiku attīstās, ir stabils atalgojums un sociālās garantijas. Tas, kas mani patīkami pārsteidza, atnākot uz šejieni, bija profesionālā komanda. Ikviens savu darbu dara ļoti kvalitatīvi, tai skaitā augstākā vadība. Ir patīkami būt daļai no profesionāļu komandas, tad nav kauns šo darbavietu ieteikt arī citiem.

Edgars Pundiņš, TP ALFA OV

Dienā, kad saņēmu apbalvojumu, apritēja tieši 7 gadi, kopš strādāju GRIFS AG. Bija ļoti patīkami saņemt šādu atzinību. Domāju, ka labākā darbinieka novērtējumu esmu nopelnījis nevis es viens pats, bet kopā ar kolēģiem, jo tikai komandā esam varējuši sasniegt to, ko sasniedzām. Svarīgākais apstāklis, kāpēc esmu palicis uzticīgs GRIFS AG, ir tas, ka šeit ir stabils un laicīgs atalgojums, arī kolektīvs ir labs, un ir patīkami nākt uz darbu. Darbs apsardzē man ir iemācījis disciplīnu un spēju kontrolēt gan citus, gan sevi. Esmu ieteicis mūsu kolektīvam pievienoties arī savus paziņas, taču ne visi tam ir gatavi. No malas apsarga darbs izskatās viegls, taču patiesībā ir daudz jāstrādā.

Astra Plivča, Informācijas centru vadītāja

Labākā darbinieka apbalvojumu saņemu jau otro reizi, un abas reizes man tas bija pārsteigums. Esmu diezgan paškritiska, un man vienmēr šķiet, ka es varētu strādāt vēl labāk, tāpēc saņemt šādu atzinību, tāpat kā arī dzirdēt „paldies” ikdienā, ir ļoti patīkami. GRIFS AG man asociējas ar stabilitāti, profesionālismu un nopietnu attieksmi, turklāt man tuvas ir uzņēmuma vērtības, tāpēc GRIFS AG kā darba vietu noteikti varu ieteikt arī citiem. Kopš šeit strādāju, esmu augusi un pilnveidojusies ne tikai profesionāli, bet arī kā personība.

Artūrs Auzuleja, drošības sistēmu speciālists

Uz apbalvošanas pasākumu ierados kopā ar sievu un meitu. Viņas priecājās kopā ar mani. Kaut arī jūtos novērtēts arī ikdienā, šis tomēr bija tāds īpašs mirklis. Man ir prieks censties, jo es redzu, ka arī uzņēmums cenšas darbinieku labā un iegulda viņu pilnveidē. Esmu ļoti apmierināts ar savu darbu, un noteikti ieteiktu to arī citiem. Manuprāt, galvenā vērtība GRIGS AG ir saliedētība un laba attieksme no vadības puses. Šis darbs man ir iemācījis disciplīnu, punktualitāti, kā arī iespēju apgūt arvien ko jaunu, piemēram, iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām.


2016. gadā Labāko darbinieku pasākums notika 4. augustā safari parkā “MORE”, un par priekšzīmīgu pienākumu izpildi apbalvoti 12 darbinieki no dažādām struktūrvienībām.

2016.jpg

Guntis Grantiņš, RIMI Minska/HM Stirnu OVE

Uzskatu, ka apbalvojumu esmu saņēmis nevis par kādiem īpašiem sasniegumiem, bet par ilgstošu un godprātīgu pienākumu pildīšanu. Šobrīd strādāju divos objektos – RIMI Minska un RIMI Stirnu, bieži aizvietoju citus darbiniekus un cenšos neatteikt arī tad, ja man paredzēta brīvdiena. Ir patīkami saņemt labus vārdus no kolēģiem un uzņēmuma, taču nekad neesmu to īpaši gaidījis. Es vienkārši daru to, kas man jādara. Iepriekš 18 gadus nostrādāju policijā par iecirkņa inspektoru, kur iemācījos pašdisciplīnu un to, ka savs darbs ir jāizdara kvalitatīvi, lai kā arī reizēm negribētos. Šo attieksmi esmu saglabājis joprojām, tāpēc turpināšu strādāt pēc labākās sirdsapziņas arī turpmāk.

Leonīds Belovs, MG darbinieks

GRIFS AG strādāju 3,5 gadus. Kaut arī savu darbu vienmēr esmu darījis atbildīgi un profesionāli, bija liels pārsteigums, uzzinot, ka esmu izvirzīts kā viens no labākajiem darbiniekiem. Pēc atzinības saņemšanas motivācija godprātīgi strādāt ir vēl vairāk pieaugusi, jo gribas pierādīt, ka esmu apbalvojuma cienīgs.

Jānis Karulis, HM Valdemārs AD

Darbā allaž cenšos uz visu skatīties no pozitīvās puses un jebkuras attiecības būvēt uz savstarpējās sapratnes principiem. To cenšos ievērot, gan komunicējot ar kolēģiem, gan RIMI personālu. Man nepatīk pasīvi pildīt savus pienākumus, bet allaž meklēt jaunus izaicinājumus un uzņemties iniciatīvu. Iespējams tāpēc arī tiku izvirzīts apbalvojumam, lai gan pats uzskatu, ka labākā darbinieka titulu būtu pelnījuši daudzi mani kolēģi.

Andris Ārsts, RIMI Distribūcijas centrs AD

Esmu gandarīts, ka objekta vadītājs un operatīvais vadītājs ir novērtējuši manu darbu un izvirzījuši apbalvojumam. Vēlos pateikt paldies arī viņiem un visiem kolēģiem, ar kuriem kopā strādāju, jo uzskatu, ka tikai stiprā komandā varam sasniegt labus rezultātus. Es allaž cenšos savu darbu izdarīt atbildīgi, un ikdienā saņemtais atbalsts no vadības sniedz papildus motivāciju darīt labāko, ko varu. Uz apbalvošanas pasākumu ierados kopā ar sievu un metiņu. Sieva bija lepna par man pausto atzinību, bet bērnam visvairāk patika briežu dārzs un iespēja pabarot dzīvnieciņus.

Edgars Veigurs, AKZ AD

Uzņēmumā GRIFS AG strādāju 4 gadus un labprāt turpinātu šeit strādāt arī turpmāk. Es novērtēju to, ka uzņēmums maksā visus nodokļus, virsstundas un atvaļinājuma pabalstus. Tā kā pret sevi izjūtu godīgu attieksmi, man gribas ar savu darbu sniegt šādu attieksmi arī pretī, tāpēc daru savu darbu atbildīgi un cenšos neizdarīt pārkāpumus. Uz apbalvošanu biju ieradies kopā ar sievu. Mums abiem ļoti patika pasākums, turklāt tas iekrita tieši mūsu kāzu jubilejā, tāpēc vēl jo vairāk bija prieks, ka šo dienu varējām pavadīt kopā.

Mihails Kozļinskis, RIMI SM ORIGO OV

Kaut arī daudziem kolēģiem šķiet, ka objekts, kurā strādāju, ir ļoti smags, man pašam tas nesagādā problēmas. Iepriekš esmu bijis kriminālpolicijas priekšnieks, un darbs mani nebaida. Pats svarīgākais ir panākt, lai nav liela kadru mainība, un komandā ir pieredzējuši darbinieki. Es to cenšos panākt, radot pozitīvu mikroklimatu un meklējot pieeju katram darbiniekam atsevišķi. Šajos gados pats esmu sapratis un saviem darbiniekiem stāstu, ka jēga mainīt darbu ir tikai tad, ja vēlies darīt ko pavisam citu, taču noteikti nav vērts iet prom no GRIFS AG uz citu apsardzes kompāniju, jo tā ir ilūzija, ka citur būs labāk. Šeit vienmēr laicīgi tiek izmaksāta alga, ir visas sociālās garantijas, un tā ir galvenā motivācija, kāpēc ir vērts palikt uzticīgam uzņēmumam.

Lauris Lībeks, TC GC MV

Kopš 2002. gada, kad uzsāku strādāt GRIFS AG, jau otro reizi esmu atzīts par vienu no labākajiem darbiniekiem. Tā kā vienreiz jau biju saņēmis apbalvojumu, negaidīju, ka tikšu izvirzīts atkārtoti, tāpēc man tas bija pārsteigums. Darbu daru no sirds. Neslimoju, nekad nekavēju, arī pārkāpumu nav bijis. Es ļoti novērtēju to, ka uzņēmums ir atsaucīgs, vienmēr var sarunāt brīvdienas, ja nepieciešams. Liels bonuss ir arī uzkrājumu programma, kuru GRIFS AG nodrošina ilggadējiem darbiniekiem. Tā kā man patīk mans darbs, to daru ar prieku, un tuvākajā laikā arī negrasos neko mainīt.

Ilze Dāboliņa, klientu apkalpošanas vadītāja

Saņemtais apbalvojums, manuprāt, ir apliecinājums tam, ka klientu apkalpošanas jomā pēdējā gada laikā tiešām ir veikti būtiski uzlabojumi. Es sāku strādāt ļoti grūtos un sarežģītos apstākļos, tāpēc ir gandarījums, ka izdevies izveidot sistēmu, kura palīdz labāk kontrolēt un sekot līdzi iekšējiem procesiem uzņēmumā. Taču tas nav tikai mans personīgais sasniegums. Es gribētu pateikt paldies visai klientu apkalpošanas komandai, ar kuru kopā esam tiekušies uz mērķi un to sasnieguši.

Mārtiņš Ēvalds, Operatīvās dežūrdaļas vadītājs

14 gadu laikā kopš strādāju GRIFS AG, apbalvojumu saņemu pirmo reizi. Domāju, ka tas ir mana darba novērtējums visos šajos gados. Es slikti panesu kritiku, tāpēc ikdienas darbā daru visu, lai gūtu pēc iespējas labākas atsauksmes gan no klientiem, gan no vadības. Tieši pozitīvā atgriezeniskā saite ir tā, kas motivē arvien pilnveidoties.

Oskars Pirags, vadošais projektu vadītājs

Manuprāt, svarīgākās īpašības, kas nepieciešamas labam darbiniekam, ir atbildības sajūta, darba kultūras ievērošana un operatīva darba izpilde. Es pats cenšos šīs īpašības sevī izkopt un prasu tās arī no citiem. Visvairāk man nepatīk darba imitācija. Ja tu strādā, tad strādā ar maksimālu atdevi, nevis izliecies. Man pašam bija prieks jau otro reizi tikt apbalvotam kā vienam no labākajiem darbiniekiem, taču, mana sieva un dēls, kuri arī bija ieradušies uz pasākumu, šķiet, priecājās vēl vairāk un bija ļoti lepni par maniem sasniegumiem. Dēlam visvairāk patika brieži, bet man pašam loka šaušana.

Svetlana Voroņina, TC Dole informācijas centra darbiniece

Uzzinot, ka saņemšu apbalvojumu, jutos ļoti pārsteigta, taču vienlaikus ļoti priecīga, jo tas ir liels novērtējums no uzņēmuma puses un mudina censties vēl vairāk. Man ļoti patīk mans darbs, tāpēc es veicu savus pienākumus apzinīgi. Īpaši gribu izcelt savu vadītāju, kura ir ļoti pretimnākoša. Esmu apmierināta arī ar uzņēmumu kopumā un negribētu pāriet uz citu firmu. Šeit es jūtos stabili un komfortabli.

Sandris Augustāns, drošības sistēmu speciālists

Uzņēmumā GRIFS AG strādāju 6 gadus un labākā darbinieka apbalvojumu saņemu pirmo reizi. Lai es varētu kvalitatīvi veikt savus ikdienas pienākumus, ļoti svarīgs ir komandas darbs. Ja vadība sagādā visu nepieciešamo darba izpildei, arī es varu strādāt ar pilnu atdevi, tāpēc saņemtais apbalvojums ir apliecinājums tam, ka mēs kā komanda arvien labāk sadarbojamies. Šobrīd esmu ļoti apmierināts ar komunikāciju starp kolēģiem, un man šķiet viss iet uz labo pusi. Ir prieks, ka uzņēmuma redzējums par to, kā būtu jāstrādā, sakrīt ar manu redzējumu, tāpēc ir gandarījums gan par darba procesu, gan rezultātiem.


2015. gadā Labāko darbinieku pasākums notika 9. jūlijā uz burukuģa “Libava”, un par priekšzīmīgu pienākumu izpildi apbalvoti 15 darbinieki no dažādām struktūrvienībām.Viņiem tika pasniegta uzņēmuma logo statuete un diploms.

8.lpp.lab.darbin..JPG

Aivars Duncis, apsardzes operatīvais vadītājs 

Manuprāt, lai kļūtu par labu darbinieku, nevajag pārcensties, vajag vienkārši strādāt un labi veikt savus ikdienas pienākumus. Man jāspēj vienlaikus būt pietiekami patstāvīgam lēmumu pieņemšanā un tajā pašā laikā jāiekļaujas komandā, lai mani pieņemtie lēmumi būtu saskaņā ar uzņēmuma kopējo politiku.

Jana Rocēna, RIMI HM Valdemārs AD

Apbalvojumu saņemu jau trešo gadu. Ir patīkami, ka tieku novērtēta, tomēr jāatzīst, ka ne jau apbalvojums mani motivē labāk strādāt. Es vienkārši esmu tāds cilvēks, kurš visu grib izdarīt, cik iespējams labi. Ja man kādreiz kaut ko aizrāda, es uzreiz cenšos to novērst, jo jūtos atbildīga par savu darbu. Man patīk strādāt šajā uzņēmumā, jo sajūtu, ka ne tikai no darbiniekiem tiek prasīts godīgums un atbildība, bet to demonstrē arī vadība, pildot savus solījumus un sniedzot nepieciešamo atbalstu.

Vitālijs Rigalovs, RIMI HM Tobago OV

Es esmu lepns, ka strādāju uzņēmumā GRIFS AG, jo šeit mēs esam kā viena ģimene. Uz apbalvošanas ceremoniju es ierados kopā ar sievu un bērniem, un arī viņi uzreiz sajuta, ka atrodas starp savējiem. Tas, ko es daru, nav tikai darbs, tā ir pati dzīve, jo attiecībās ar kolēģiem un klientiem es iesaistos ne tikai kā darbinieks, bet arī kā cilvēks. Man ir svarīgi, ka mūsu vērtības sakrīt. Manuprāt, lai kļūtu par vienu no labākajiem darbiniekiem, nepietiek tikai ar tiešo darba pienākumu veikšanu. Ir jāizrāda arī papildus iniciatīva. Esmu gatavs pieņemt jebkuras darbinieku sūdzības, taču ar vienu noteikumu – ja cilvēks kaut ko kritizē, viņam jāspēj piedāvāt kaut ko labāku vietā un jānāk ar ierosinājumiem.

Kaspars Žeglovs, RIMI HM ALFA AD

Kompānijā strādāju tikai 4 mēnešus. Šajā īsajā laika periodā jau esmu kļuvis par maiņas vecāko un saņēmis apbalvojumu kā labākais darbinieks. Protams, ka man ir lepnums par saviem sasniegumiem. Šis ir darbs, kurš mani vienmēr ir interesējis, tāpēc to daru ar prieku. Līdz šim man bija kontakts tikai ar objekta kolēģiem, kā arī ar objekta un operatīvo vadītāju, taču pateicoties apbalvošanas ceremonijai bija iespēja vaigā redzēt arī uzņēmuma vadību un citus GRIFS AG darbiniekus. Ir patīkami būt piederīgam pie vienas no lielākajām un stabilākajām apsardzes kompānijām.

Raitis Gabrāns, RIMI HM Irbe OVE

Par vienu no labākajiem darbiniekiem tieku atzīts atkārtoti. To, kā mēs strādājam, parāda nevis kādi īpaši gadījumi, bet ikdienas darbs – cik precīzi tiek pildītas instrukcijas, cik apmierināti ir klienti un vadība. Darbinieku motivāciju censties nosaka gan katra cilvēka personīgās īpašības, gan uzņēmuma attieksme. Ja es redzu, ka vadība ir godīga un pretimnākoša un rāda piemēru, arī mani tas motivē attiekties tāpat. Es ļoti augstu novērtēju informācijas apriti uzņēmumā. Es vienmēr varu piezvanīt savam apsardzes operatīvajam vadītājam un saņemt atbildes, nav problēmu sazināties arī ar citiem objektiem un apmainīties ar pieredzi. Savstarpējais atbalsts ir tas, kas vairo drošību un mūsu profesionalitāti.

Nataļja Timpa, TC MOLS Informācijas centra darbiniece

Uzzinot, ka saņemšu apbalvojumu, biju ļoti pārsteigta. Tas man bija liels gods. Mans vīrs pat speciāli atbrauca no laukiem, lai piedalītos pasākumā un būtu līdzās. Agrāk strādāju galerijā „Azur”, tur jutos diezgan izolēta, taču šogad pārnācu strādāt uz tirdzniecības centru „Dole” un beidzot sajutos kā daļa no kolektīva. Esmu apmierināta ar darbu uzņēmumā GRIFS AG, un arī turpmāk strādāšu tikpat centīgi kā līdz šim.

Andrejs Lasskis, RIMI HM Cietoksnis OVE

Uzņēmumā GRIFS AG strādāju jau 6 gadus, un visu šo laiku savus pienākumus pildu godprātīgi un ar atbildības sajūtu. Mani apmierina gan ar vadība, gan kolektīvs, gan darbs kopumā. Es neesmu cilvēks, kurš daudz analizē, es vienkārši daru savu darbu un cenšos to izdarīt pēc iespējas labāk.

Aldis Vilders, K-Rauta Lucavsala OVE

Labam apsardzes darbiniekam ir vajadzīgi dzelzs nervi un pacietība. Tā kā man ir liela pieredze, domāju, ka šo gadu laiku esmu iemācījies sevi kontrolēt un stresa situācijās ātri savākties. Viens no GRIFS AG ilgtermiņa mērķiem ir apsardzes nozares sakārtošana, un arī man personīgi ir svarīgi, ka varu strādāt uzņēmumā, kurš visus ienākumus maksā oficiāli un rūpējas par sociālajām garantijām. Savā laikā ir nācies paslimot, un es zinu, ka dzīvē var visādi gadīties, tāpēc mana prioritāte šobrīd ir nevis pēc iespējas lielāka alga, bet drošība un stabilitāte.

Renārs Jakulis, mobilās grupas darbinieks

Es GRIFS AG strādāju tikai 1,5 gadu, tāpēc necerēju, ka mani jau tik ātri varētu atzīt par vienu no labākajiem darbiniekiem. To uzzinot, protams, jutos pamanīts un novērtēts. Kaut arī ar lielajiem vadītājiem man ikdienā nav saskares, es apzinos, ka esmu daļiņa no kāda lielāka veseluma. Ja viena skrūvīte nestrādā, kā vajag, arī viss mehānisms nestrādās, tāpēc apzinos savu atbildību un cenšos savu darbu vienmēr veikt ļoti precīzi un ievērot disciplīnu.

Vladimirs Žukovs, Operatīvā dežuranta palīgs

Kaut arī apbalvojumu esmu saņēmis tieši es, darba rezultāti nav atkarīgi tikai no manis. Šis tomēr ir komandas darbs, kurā svarīgi, lai notiktu savstarpēja komunikācija un sadarbība. Es viennozīmīgi izjūtu sevi kā daļu no kolektīva.

Normunds Apšenieks, TC Galerija Centrs OV

Par labāko darbinieku tieku atzīts jau otro reizi. No 2003. gada, kopš strādāju GRIFS AG, nekādi pārkāpumi man nav bijuši. Es vienkārši labi pildu savus darba pienākumus un ievēroju visas instrukcijas. Es jūtu saikni arī ar citiem uzņēmuma darbiniekiem un vadību, jo mums notiek kopīgas sapulces. Ikreiz, kad esmu izteicis savu viedokli, tas ir ticis ņemts vērā, un mani ieteikumi realizēti. Manuprāt, uzņēmumu veidojam mēs visi kopā.

Aleksandrs Tokarevs, projektu vadītājs

Man patīk strādāt GRIFS AG, jo šis uzņēmums tur solījumus. Ja klientiem kaut kas tiek apsolīts, tas arī tiek izpildīts. Ir patīkami būt daļai no uzņēmuma, kurš par savām vērtībām atzīst atbildību un godīgumu, jo arī man personīgi šīs vērtības ir svarīgas. Man nav jājūtas neērti klienta priekšā par savas vadības lēmumiem, tieši otrādi – es varu būt lepns, ka pārstāvu šo organizāciju. Domāju, ka arī labākā darbinieka apbalvojumu saņēmu tāpēc, ka savā ikdienas darbā apliecinu uzticību uzņēmuma vērtībām.


Ar atzinības raksta un GRIFS AG statuetes pasniegšanu, sirsnīgiem vārdiem, pateicību par labu darbu 18.jūnijā Tukuma novada atpūtas bāzē tika godināti uzņēmuma 2014.gada labākie darbinieki. Viņus sveica uzņēmuma vadības pārstāvji - valdes priekšsēdētājs Guntis Uzuliņš, departamentu direktori un tiešie vadītāji. Pasākumā piedalījās arī citi apsveicēji un nominēto darbinieku ģimenes pārstāvji.

Copy_of_8.lpp_labakie_darbinieki.JPG

Pēc apbalvošanas ceremonijas visi pasākuma dalībnieki devās 2,4 km garā izklaides un izturības pārbaudē, kas bija jāveic basām kājām. Pēc tam labākie darbinieki izteica savas pārdomas par darbu GRIFS AG, labākā darbinieka nominācijas sasniegšanas iespējām un saviem turpmākajiem profesionālās izaugsmes mērķiem.

Aldis MANGULSONS, RIMI „Pulkveža Brieža” apsardzes darbinieks

„GRIFS AG es strādāju 1,5 gadus un šis man ir pirmais apbalvojums. Pirms tam es biju dienestā Latvijas Nacionālajos Bruņotajos spēkos, pienācās izdienas pensija, taču spēka un veselības man pietiek, tāpēc vēlējos darbu turpināt līdzīgā struktūrā. Biju no paziņām dzirdējis labas atsauksmes par darbu apsardzē. Nolēmu pārliecināties, vai man tas der. Savu CV nesūtīju, bet aizbraucu uz GRIFS AG biroju. Saruna bija lietišķa, man deva pārdomu laiku un gala rezultātā vienojāmies, ka strādāšu.

Apmēram pirms gada objektā izveidojās situācija, kad nācās strādāt gan savu darbu, gan aizvietot kolēģi. Strādāju, cik labi spēju. Kad e-pastā saņēmu paziņojumu, ka esmu izvirzīts labākā darbinieka titulam, man bija liels gandarījums un pagodinājums. Tas ir ļoti patīkami, ka vadītājs tevi novērtē, un īpaši patīkami, ja izsaka atzinību arī ikdienā.

Kļūt par labāko darbinieku nevar, sevi pietiekami darbā neieguldot. Mēs katrs esam mūsu uzņēmuma seja un tāpēc mūsu uzdevums ir darīt savu darbu tā, lai klients to novērtētu. Ja ir pareiza attieksme pret darbu un pienākumiem, tad būs arī rezultāti.

Šis apbalvojums man ir liela motivācija strādāt vēl labāk. Protams, ikdienā par to, ka esmu labākais darbinieks, nav daudz jādomā. Ir patīkami, ka klienti atpazīst un sveicina. Arī sieva ir ļoti lepna – uz statuetes ir mans vārds!

Par turpmāko karjeru GRIGS AG es pašlaik nedomāju. Esmu MV un ar atbildību daru savu darbu. Man ir piedāvāts kļūt par OV, taču uzskatu, ka pašlaik tam vēl neesmu gatavs. Man ir jāuzkrāj pieredze, kā strādāt ar padotajiem. Uzskatu, ka uzņēmumā ir daudz labu darbinieku, arī tādu, kas ir par mani labāki. Kopumā ar darbu GRIFS AG esmu ļoti apmierināts. Šis ir uzņēmums, kas rūpējas par saviem darbiniekiem un daudzi, kas no GRIFS AG ir aizgājuši, tomēr atgriežas. Tas nozīmē, ka novērtē!”

Aleksis KOROTKIHS, mobilās grupas darbinieks

„Es GRIFS AG strādāju 2 gadus. Esmu no tiem, kas no uzņēmuma ir aizgājuši, bet pēc tam tomēr atgriezušies. Pirmo reizi es šeit strādāju, kad GRIFS AG tika nodibināts no 2002.līdz 2006.gadam. Uz apsardzi es pārnācu no policijas. Bet no GRIFS AG aizgāju, jo bija vēlēšanās uzsākt savu biznesu. Taču ne visiem mūsu valstī izdodas izveidot veiksmīgu biznesu, ekonomiskā situācija manam biznesam nebija veiksmīga, tāpēc esmu atgriezies.

Labākā darbinieka nominācija man ir piešķirta pirmo reizi. Tas bija patīkams pārsteigums, kad uzzināju. Par to, lai tiktu nominēts par labāko, es vispār nedomāju. Ikdienā vienkārši daru savu darbu. Protams, ka labs darba novērtējums ir liels stimuls, taču nekādu papildus pienākumu labākā darbinieka tituls, manuprāt, neuzliek. Nav ko par to daudz domāt, ir jāstrādā tāpat un vēl labāk, kā pirms tam!

Ar darbu GRIFS AG esmu apmierināts un nekur projām pagaidām iet netaisos. Patīk gan firma, gan darba kolektīvs. Kolēģi ir draudzīgi un atbalsta viens otru. Ir prieks nākt uz darbu!”

Edgars JADZEVIČS, RIMI Sigulda objekta apsardzes vecākais

„Mana pirmā darba diena uzņēmumā ir 2010.gada 15.decembris. Tātad strādāju šeit jau 3,5 gadus un šis man ir pirmais apbalvojums.

GRIFS AG es nokļuvu pēc vecākā brāļa ieteikuma. Biju pabeidzis vidusskolu, pastrādājis mazliet citā jomā, bet diez ko nepatika. Tad brālis ieteica pamēģināt strādāt apsardzē. Viņš jau strādāja šeit. Tā es atnācu, pamēģināju un iepatikās. Mēs ar brāli nestrādājam vienā objektā, bet par darbu runājam un apmaināmies ar noderīgu informāciju, kā arī izpalīdzam viens otram, ja rodas tāda nepieciešamība.

Kļūt par labāko darbinieku ir patīkami, bet nav viegli. Nekas pats par sevi nenotiek! Par to, ka esmu nominēts, pateicība ir jāizsaka arī kolēģiem par palīdzību, atbalstu, jo viens pats šeit nevar izcelties. Uzskatu, ka mums ir labs kolektīvs, un tā ir laba motivācija sasniegt kopā vēl vairāk.

Es domāju, ka apbalvojums tomēr uzliek atbildību. Tas nenozīmē, ka esmu pārāks par citiem, bet man tas nozīmē, ka no jauna jāsāk sevi pierādīt.

Par nākotni domāju tik daudz, ka noteikti vēlos vēl kaut kur mācīties, studēt. Šobrīd vēl nevaru konkrēti pateikt, vai tas būs paralēli darbam GRIFS AG, vai citur.”

Ieviņa LIĢERE, RIMI „Madona” apsardzes darbiniece

„GRIFS AG es strādāju no 2006.gada, un kā apsardzes darbiniecei šis man ir otrais apbalvojums. Pirmais bija pirms trim gadiem.

Manuprāt, saņemt jebkuru apbalvojumu ir patīkami. It kā no vienas puses raugoties, liekas, ka nekas dižs nav izdarīts. Ir iets uz darbu un darīts maksimāli labi savs darbs. Taču vadība vērtē visus darbiniekus un saredz nianses. Tāpēc ir patīkami, ka tieku novērtēta.

Uzskatu, ka piešķirtais apbalvojums darbiniekam noteikti uzliek atbildību, jo liek attaisnot tās cerības, kas līdz ar nomināciju ir piešķirtas. Un cerības ir liktas uz to, ka katrs no mums var strādāt vēl labāk.

Par karjeru citā amatā es neesmu domājusi. Strādāju šajā uzņēmumā, jo man patīk gan mans darbs, gan uzņēmums. Prieks ir arī par to, ka uzņēmums atbalsta manas sportiskās gaitas spēka trīscīņā. Tas ir liels atspaids. Latvijā notiekošo sacensību ietvaros es pārstāvu GRIFU AG, bet ārpus Latvijas piedaloties, jāpārstāv valsts.

Mani pašreizējie sasniegumi – pietupienā uz svaru stieņa ir pacelti 160 kg, svaru stieņa spiešanā guļus – 85 kg, bet vilkmē no zemes – 175 kg.”

Nona TAURIŅA, personāla speciāliste

„Mans darbs GRIFS AG sākās 2007.gada 25.septembrī. Nemanot ir pagājuši 7 gadi, un es biju ļoti patīkami pārsteigta, ka mana vadītāja nominēja mani šim pirmajam apbalvojumam.

Pārsteigta biju tādēļ, ka es apbalvojumu negaidīju. Man patīk savs darbs, ļoti patīk mūsu kolektīvs, uz darbu katru dienu es patiešām nāku ar prieku. Šis apbalvojums, protams, man ir mana darba novērtējums un pagodinājums man pašai. Tā kā vienmēr cenšos izdarīt man uzticēto maksimāli labi, tad domāju, ka arī turpmāk šajā ziņā viss notiks kā iepriekš. Uzskatu, ka katram ir citāds priekšstats, vai kļūt par labāko darbinieku ir viegli vai grūti. Par sevi varu teikt, ka man nebija grūti.

Par kādām karjeras izaugsmes iespējām vai darbavietas maiņu es neesmu domājusi. Laikam tāpēc, ka uzskatu sevi GRIFS AG Personālvadības un kvalitātes dienestā esam īstajā vietā.”

Edgars SĪPOLIŅŠ, AKZ objekta apsardzes maiņas vecākais

„Uzņēmumā strādāju 2 gadus, esmu apsardzes darbinieks un pus gadu arī jau esmu maiņas vecākais. Apbalvojumu saņemu pirmo reizi un sajūta ir ļoti patīkama. Atklāti sakot, es negaidīju, ka šoreiz nominēs mani. Uzņēmums ir ļoti liels, strādā daudz darbinieku, tāpēc ir liela konkurence. Domāju, ka cenšas visi tie, kas sevi un savu darbavietu ciena.

Kļūt par labāko darbinieku var, ja strādā ar atdevi – dara visu to, kas noteikts darba pienākumos un vēl mazliet vairāk. Ir jābūt personīgajam ieguldījumam, jāizrāda iniciatīva, jāizsaka priekšlikumi, ir jābūt ar stipru mugurkaulu un jāgrib sevi apliecināt. Uzskatu, ka šī nominācija dod man iespēju pašam izvirzīt turpmākos mērķus – kā panākt, lai gan mūsu darbiniekiem būtu vieglāk pildīt savus darba pienākumus, gan partneriem būt apmierinātiem ar mūsu darba rezultātiem.

Par nākotni man šķiet ir jādomā vienmēr. Man ir domas, ko es šeit, strādājot GRIFS AG, profesionālajā karjerā vēlētos sasniegt, taču, iespējams, tajā objektā, kur esmu patlaban, to realizēt nebūs iespējams. Ja būs iespēja, es to noteikti izmantošu!”

Sanita BIRNBAUMA, vecākā klientu apkalpošanas speciāliste

„Uzņēmumā strādāju jau 4 gadus un šī man ir jau otrā labākā darbinieka nominācija.

Domāju, ka kļūt par labāko vēlētos gandrīz katrs, taču titulu iegūt var tie, kas ne tikai kaut ko vēlas, bet arī attiecīgi strādā. Un kā jau apbalvošanas ceremonijā teica, viena lieta ir apbalvojumu saņemt, pavisam cita - to noturēt un saņemt vēl. Tāpēc man ir prieks, ka mans darbs ir novērtēts atkārtoti.

Katrā ziņā savu kolēģu vidū sīvu konkurenci just nevar, bet ceru, ka šī atkārtotā nominācija liks sasparoties KAS meitenēm un tiekties būt pamanītām ar labu darbu.

Tuvākajai nākotnei man ir nedaudz citi plāni – doties pagarākā atvaļinājumā, taču pēc tam es noteikti GRIFĀ AG atgriezīšos. Uzņēmumam novēlu augt un paplašināties. Tas ļaus arī mums, darbiniekiem, veidot savu karjeru.”

Mārtiņš PŪPOLS, tirdzniecības pārstāvis

„GRIFS AG strādāju 5 gadu, bet nomināciju „Labākais darbinieks” saņemu pirmo reizi. Tas bija negaidīts un patīkams pārsteigums.

Nevaru teikt, ka saņemt šo titulu bija mans galvenais mērķis, taču ir skaidrs, ka, darbojoties tikai amata apraksta pienākumu ietvaros un bez savām domām, savām idejām, pie augstākā novērtējuma tikt nevarēs.

Manā darbā ir svarīgi uztaustīt un saprast klienta vēlmes, vajadzības. Šo pieredzi nevar iegūt pāris mēnešos, tā nāk vairāku gadu laikā.

Par nākotni skaļi runāt nevēlos, bet plāni ir lieli!”

Sergejs JAŠKINS, SN „Vaidavas” objekta apsardzes vecākais

„Mans darba stāžs GRIFS AG ir 3,5 gadi. Vai tas ir daudz? No kuras puses skatās. Protams, ka mūsu darbs nav viegls, jo tas ir maiņu darbs un ir jāstrādā garas darba stundas. No otras puses, ir daudz tādu, kas strādā šajā firmā no tās nodibināšanas brīža.

Labākā darbinieka tituls man tika piešķirts pirmo reizi. Nevaru teikt, ka es mērķtiecīgi strādāju, lai šo titulu saņemtu. Es savu darbu vienmēr cenšos izpildīt, cik iespējams kvalitatīvi. Esmu OVE un darbs ar cilvēkiem uzliek lielu atbildību, bieži liek meklēt risinājumus. Manuprāt, visi mūsu uzņēmuma vadītāji ir atbildīgi cilvēki un visiem iznāk strādāt gan darba laikā, gan bieži arī ārpus darba laika. Tāpēc saņemt novērtējumu ir pagodinājums.

Ja būs iespēja, es turpināšu veidot savu profesionālo karjeru GRIFS AG, taču neslēpšu, ka vispār es vēlos studēt Aizsardzības akadēmijā un veidot militāro karjeru NBS.”

Ēriks DAMULIS, SN „Tārgales” apsardzes darbinieks

„Man bija liels pārsteigums saņemt labākā darbinieka nomināciju, jo kompānijā strādāju tikai nepilnu gadu. Uzskatu, ka katrs to var sasniegt, ja pret darbu izturas ar atbildību un dara to, kas jādara. Esmu pārliecināts, ka GRIFS AG strādā daudz labu darbinieku, protams, ir arī tādi, kas nav tik labi, taču tikpat labi šeit manā vietā varēja būt arī kāds no maniem kolēģiem no Tobago centra. Vadītājs izvēlējās mani, un viņš vislabāk zina, kāpēc.

Par karjeru esmu domājis. Redzēs, kā būs. Vēlos atgriezties bruņotajos spēkos, jo jūtu, ka tā ir mana īstā vieta. Strādāt apsardzē ir citādi. Pa šo laiku esmu sapratis, ka darbs ar cilvēkiem nav viegls, jo ir apmeklētāji, kam patīk izturēties izaicinoši un neievērot noteikto kārtību. Tad nākas rīkoties atbilstoši darba pienākumiem, paaicināt cilvēku malā un korekti norādīt, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Lai arī rajons, kurā atrodas Supernetto, nav prestižs, iet strādāt citā objektā es nevēlos – esmu šeit jau pieradis, labi pārzinu situāciju, atpazīstu arī apmeklētājus un zinu, kam pievērst uzmanību.”

Kristīne OZOLIŅA, T/c „Origo” Informācijas centra darbiniece

„21.jūnijā palika viens gads, kopš es sāku strādāt GRIFS AG kā informācijas centra darbiniece. Apbalvojums man bija gaidīts, jo rezultāti par to nepārprotami liecināja. Esmu ļoti priecīga, ka mani apbalvoja. Vēlos arī izteikt pateicību savai vadītājai, ka mani novērtēja un kolēģēm, kas mani darbam informācijas centrā apmācīja. Labākā darbinieka nominācija lielā mērā ir arī viņu nopelns!

Iegūt labākā darbinieka nomināciju nav grūti. Kā to var panākt? Ir jāmīl savs darbs un jādara tas atbildīgi!

Man palīdz tas, ka man labi izdodas veidot komunikāciju ar cilvēkiem. Tāpēc arī izdodas darīt savu darbu viegli, stundas paskrien nemanot! Piemēram, sarunājoties ar klientu, es smaidot mēģinu noskaidrot viņa vēlmes, cenšos ieteikt, sarunā panākt, lai viņš ieklausās arī manā viedoklī un nopērk ne tikai dāvanu karti, bet vēl kaut ko. Tas gan nav jaunums un to noteikti zina visas informācijas centru meitenes, ka vislabākie klienti ir vīrieši, kam blakus nestāv sieviete.

Tagad mans plāns ir atsākt studijas un tās pabeigt, bet nākotnē es domāju, ka varētu kļūt pārdošanas speciāliste. GRIFS AG ir uzņēmums, kurā es esmu gatava sevi arī turpmāk ieguldīt.”

Alfrēds REINSONS, RIMI „Pulkveža Brieža” objekta apsardzes vecākais

„Es uzņēmumā strādāju jau 8 gadus un labākā darbinieka nomināciju saņemu 3.reizi. Tā kā rezultāti bija labi – veiktas vairākas aizturēšanas par lielām summām, bija labi inventarizācijas rezultāti, tika nopietni strādāts ar darbiniekiem, nododot savas zināšanas, šoreiz var teikt, ka sapratu – būs atbilstošs novērtējums.

Sāku darbu uzņēmumā kā apsardzes darbinieks, tagad esmu OVE. Man patīk mans darbs, jo esmu pārliecinājies, ka katra diena ir citādāka un ir iespējamas ļoti dažādas situācijas, kurās sevi ir jāpierāda kā prasmīgu un spējīgu rīkoties. Pa šiem gadiem esmu strādājis dažādos objektos. Esmu sapratis, ka par labu darbinieku var kļūt tikai praksē, ar instrukciju zināšanām būs par maz! Ja labi izpildīsi savus pienākumus, to noteikti redzēs un novērtēs kolēģi. Šobrīd ar savu darbu rādīt piemēru, būt labam kolēģim un radīt pozitīvu attieksmi pret darbu kolektīvā man ir īpaši svarīgi, jo esmu OVE.

Labākā darbinieka nomināciju par attiecīgi labi novērtētu darbu var saņemt ikviens. Taču katra nominācija liek saprast, ka ar to griesti nav sasniegti – var izvirzīt sev mērķi strādāt tā, lai novērtējums tiktu piešķirt arī nākamajā reizē.

Savu nākotni es arī turpmāk saistu ar GRIFS AG. Šī ir mana pirmā un vienīgā darba vieta un darbs šeit, kā arī attieksme pret darbiniekiem no vadības puses mani pilnībā apmierina.”

Lelde KREICBERGA, T/c „Galerija Centrs” objekta apsardzes maiņas vecākā

„Uzņēmumā strādāju gandrīz 9 gadus. Protams, tas nav vienā objektā. Pirmos gadus biju apsardzes darbiniece Iļģuciema Rimi, pēc tam sekoja piedāvājums pāriet nu jau 2 gadus esmu Galerijā „Centrs” un tagad jau kā MV.

Apbalvojums man ir piešķirts pirmo reizi. Nevaru teikt, ka ļoti cīnījos, lai to saņemtu, taču ir patīkami, ka vadība manu darbu ir tik augstu novērtējusi. Par to es vēlos arī vadībai no sirds pateikties.

Labākā darbinieka apbalvojums, manuprāt, nepaceļ tā saņēmēju augstāk par citiem un neuzliek arī lielāku atbildību. Mēs katrs strādājam, tiecamies uz izvirzīto mērķu sasniegšanu un katru reizi tas labāk izdodas kādam citam no mums, jo GRIFS AG ir liels kolektīvs. Saņemot šādu apbalvojumu nevajag kļūt iedomīgam, jo ir tāds teiciens: „kas augstu kāpj, tas zemu krīt”. Arī vadītāja darbs nav nekāds saldais ēdiens, jo veidot uz mērķi virzītu komunikāciju ar darbinieku, klientu ir vadītāja pirmais uzdevums. Uzskatu, ka labs vadītājs nekad nebūs iedomīgs un nestādīs sevi augstāk par padotajiem. Es, runājot ar saviem padotajiem vienmēr atceros sevi, kā tas bija, kad strādāju par apsardzes darbinieku. Man tas palīdz veidot labas attiecības un sasniegt visu kopīgos mērķus.

Par nākotni domāt var, bet viss plūst un mainās. Pagaidām es nekur projām netaisos doties, jo apzinos stabilitāti un drošību, ko sniedz darbs GRIFS AG – alga noteiktā datumā ir samaksāta, par nodokļiem arī nav jāuztraucas.”

Jana ROCĒNA, RIMI „Valdemārs” apsardzes darbiniece

„GRIFĀ AG es strādāju 3 gadus un šī man jau ir otrā labākā darbinieka nominācija. Šoreiz es patiešām biju ļoti pārsteigta – atvēru e-pasta vēstuli, lasu: „Jana”, sākumā domāju, ka uzņēmumā ir vēl kāda darbiniece vārdā Jana, bet tad ieraudzīju savu uzvārdu un tas nozīmē, ka es, nevis kāda cita Jana, tieku atzīta par labāko. Protams, bija liels prieks, bet arī liels pārsteigums.

Tā kā es savu darbu katru dienu daru ar vienādu atbildību, man liekas, ka kļūt par labāko darbinieku nemaz nav grūti.

Par karjeras izaugsmi es pašlaik nedomāju. Esmu ar darbu apmierināta, bet kas to lai zina, kas būs nākotnē. Zinu, ka karjeru var veidot arī GRIFS AG, tāpēc- dzīvosim, redzēsim!”

Raivo ZIEMELIS, RIMI Distribūcijas Centra objekta apsardzes maiņas vecākais

„Apbalvojums man ir piešķirts jau otro reizi un GRIFS AG strādāju 5,5 gadus. Iepriekš apbalvojums bija kā apsardzes darbiniekam, tagad esmu kļuvis par MV. Pa šiem gadiem ir mainījies arī objekts, kurā strādāju – tagad tā ir Rimi noliktava, šeit ir citādi darba pienākumi, sanāk kontaktēties ar tālbraucējiem šoferiem, kas pieved preci. Runājam pārsvarā katrs citā valodā, viņi lielākoties runā poliski, es mēģinu krieviski vai angliski. Arī darba stundu skaits šeit jāstrādā lielāks.

Par to, ka man šis darbs padodas, šaubu nav, jo īsā laikā esmu nonācis gan citā objektā, gan citā amatā. Bet es pats vēl īsti nesaprotu, kas šoreiz nostrādāja kā izšķirošais faktors, ka vadītājs nominēja mani. Tas man vēl ir jāizdibina, kur slēpjas mans talants!

Mani turpmākie karjeras mērķi īsti konkrēti vēl nav, taču es esmu gatavs arī pamēģināt uzņemties lielāku atbildību. Mans priekšnieks OV dosies atvaļinājumā un esam vienojušies, ka es viņu aizvietošu.”

Kristaps MASALIS, drošības sistēmu speciālists

„GRIFS AG es strādāju 3 gadus, šis man ir pirmais apbalvojums. Uzņēmumā es nonācu, jo saņēmu šādu piedāvājumu. Iepriekš es strādāju sēdošu darbu birojā. Bija vēlme darīt ko citu, laikam bija iestājusies rutīna. Atnācu uz GRIFS AG, pamēģināju, iepatikās! Man patīk darbs ar cilvēkiem, patīk tas, ka katru dienu notiek kas cits. Katrai situācijai ir cita pieeja. Šeit nav tā, ka no rīta uz darbu iet negribas. Neskatoties uz to, ka garas stundas ir jāstrādā, man tās paiet ātri.

Varu godīgi atzīt, ka apbalvojums nāca negaidīti, jo liekas, ka neko īpašu neesmu paveicis. Es katru dienu dodos uz darbu un ar atbildību strādāju. Būt atbildīgam un centīgam man iemācīja tēvs.

Apbalvojums ir patīkams pagodinājums. Papildus atbildību tas neuzliek, bet vienlaikus liek censties arī turpmāk atbildīgi strādāt un sevi caur darbu pierādīt. Uzskatu, ka vadītājs vienmēr redzēs labi padarītu darbu un novērtēs to.

Par nākotni es pašlaik un vēl skaļi nedomāju. Bet kopumā man būtu interese veidot karjeru savā darbavietā. Protams, tad, kad tas ir iespējams. Uzskatu, ka labs nāk ar gaidīšanu!”

Juris EGLĪTIS, Operatīvās dežūrdaļas dežurants

„Uzņēmumā strādāju no pirmsākumiem – 2001.gada oktobra. Esmu šeit joprojām, jo esmu sapratis, ka man stabilitāte un prognozējamība ir svarīga. Ir iespējas gan strādāt vairāk, gan ir iespējas pieturēties pie grafika.

Tā kā strādāju firmā ilgus gadus, protams, ka savu profesionālo karjeru vairākos posmos esmu veidojis šeit, sākot no apsardzes darbinieka, tad biju maiņas vecākais, uzaicināja strādāt dežūrdaļā, piekritu un paliku. Mani apmierina diennakts darba režīms. Tas ir domāts man!

Šī man ir otrā nominācija, pirmā bija pirms 5 gadiem. Darba novērtējums ir patīkams, taču neko jau tas pēc tam ikdienas darbā nemaina. Savs darbs ir jādara, ir tas apbalvojums vai nav. Protams, uz apbalvošanas pasākumu ir patīkami atbraukt kopā ar bērniem.”

Maksims DJAČENKO, T/c „Vivo Centrs” objekta apsardzes vadītājs

„Šogad novembrī es varēšu svinēt 10 darba gadu jubileju GRIFS AG. Pats brīnos, cik ātri tas laiks paskrējis. Un, ja salīdzina ar mūsdienās tik pierasto darbavietu maiņu – cits nostrādā gadu, cits pāris mēnešus un prom – es esmu riktīgs veterāns! Neskatoties uz to, darbs man patīk, tā ir mana rutīna pozitīvā nozīmē.

Apbalvojumu par darbu man piešķir jau 3.reizi. Šobrīd Jelgavā strādāju kā pilsētas vecākais. Jūlija beigās vērsies atvērsies jauns objekts – Rimi veikals RAF dzīvojamajā rajonā, tāpēc šobrīd darba pietiek. Kopumā Jelgavā ir labs stāvoklis ar darbiniekiem – cilvēki nāk un interesējas, vēlas strādāt. Palīdzam arī ar kadriem kolēģiem Rīgā, katru rītu busiņš uz Rīgu ved darbiniekus un vakarā atpakaļ. Mans uzdevums bija jaunajiem darbiniekiem apmācīt taktiku, sagatavot darbam objektā.

Manuprāt, apbalvojums tomēr ir papildu atbildība- spēt parādīt sevi no labās puses un saglabāt labākā darbinieka titulu. Kopumā no Jelgavas labākā darbinieka titulam pa šiem gadiem ir nominēti pietiekami daudz darbinieku. Arī pats esmu piedalījies vērtēšana.

Pašam personīgi man vairāk interesē objektu drošības novērtēšana un plānošana. Esmu arī piedalījies kameru izvietošanā. Cerams, ka arī turpmāk tiks veidoti jauni objekti, darba mums netrūks un mūsu mērķi būs uzticētu darbu paveikt cik vien var labi.”

Viktorija MOISEJEVA, Informācijas centru vadītāja

„Manas darba gaitas uzņēmumā GRIFS AG sākās 2006.gadā. Iesākumā strādāju par informācijas centra darbinieci, tad kļuvu par informācijas centra vecāko. Tagad pildu visu Informācijas centru vadītājas pienākumus. Man ļoti patīk mans darbs.

Novērtējumu par darbu un nominācijas esmu saņēmusi arī 2008.gadā un 2010.gadā. Šī ir trešā man par darbu piešķirtā nominācija. Par to vēlos pateikt paldies gan uzņēmuma vadībai, kas manu darbu tik augstu vērtē, gan visām mūsu informācijas centru komandas meitenēm. Ar mani kopā strādā lieliski kolēģi, darbs rit viegli un mūsu kopīgo sasniegumu novērtējums ir pozitīvās klientu atsauksmes.

Labākā darbinieka nomināciju uztveru kā vienlīdz ļoti lielu pagodinājumu, atzinību un pateicību. Tā kā man pašai arī ir pienākums piedalīties savu darbinieku novērtēšanā, vienmēr to daru ar prieku. Zinu, ka darbinieki, kas saņem šādu nomināciju, ir to pelnījuši. Arī man tagad ir patīkamas sajūtas un jūtos novērtēta. Uzskatu, ka apbalvojumiem ir cita jēga. Ne par visu ir jāmaksā naudā. Šādām pateicībām ir liels motivējošs spēks, kas dod stimulu ik dienas darīt savu darbu ar prieku.

Par turpmākiem izaugsmes mērķiem runājot, protams, ka man tādi ir. Varbūt tas izklausīsies nedaudz māņticīgi, taču, lai tie piepildītos, es vēlētos tos pagaidām paturēt pie sevis.”


14. novembrī Rīgā, unikālā Andrejsalas vietā Peldošajā darbnīcā, tika godināti un sveikti uzņēmuma 2013. gada otrā pusgada labākie darbinieki.

Viedokļi par labāko darbinieku vērtēšanā svarīgākajiem faktoriem un darbiniekus motivējošiem pasākumiem.

labakie_darbinieki_6.lpp.JPG

TC "Atrium Azur" OV,  Jānis ERNIS

Lai darbs tiktu augsti novērtēts vadības līmenī, manuprāt, katram vispirms ir sev jāizvirza mērķis kļūt par labāko darbinieku. Tad, kad vienošanās ar sevi ir panākta, tad jāsāk mērķis īstenot, izpildot precīzi un atbildīgi savus tiešos darba pienākumus.

Fiziskajā apsardzē viens no svarīgākajiem uzdevumiem mums, darbiniekiem, ir nodrošināt objektā pilnu laika pārklājumu. Tas nozīmē, ka objektā ir jābūt visiem, kas maiņā strādā. Ne vienmēr tas ir 100% iespējams. Cilvēki slimo, kādam ir disciplīnas problēmas. Tad ir operatīvi jāpiesaista darbinieki no citiem objektiem.

Es nezinu tādu cilvēku, kuram būtu nepatīkami, ja viņu pozitīvi novērtē. Saņemtā atziņa par labi paveiktu darbu, kā tas ir mūsu firmā GRIFS AG, kad labākajiem darbiniekiem divreiz gadā pasniedz atzinības rakstu un statueti, savā veidā motivē. Domāju, ka daudzi tad sajūt sevī pārliecību, ka iespējams darīt vēl labāk.

TC "Sky&More" MV,  Oļegs KITARS

Lai saņemtu labākā darbinieka nomināciju, ir jāgrib sevi darbā parādīt no labākās puses. Ja ir vēlēšanās, tas ir iespējams. Ir jāievēro instrukcijās noteiktās prasības, jādomā līdzi, ko dari, nav pieļaujami kavējumi. Īsi sakot, ir jābūt normālam cilvēkam. Labu darbu un pozitīvu attieksmi vienmēr pamana un novērtē.

Sistēmā strādāju 4,5 gadus. Nevaru atzīt, ka darbs man ļoti patīk, taču es to daru ar atbildību un esmu ar darbu apmierināts. Vienmēr esmu pret sevi ļoti prasīgs un kritisks. Tāpēc es neuzskatu, ka esmu pats labākais. Jo vienmēr var labāk!

Tā kā esmu objekta vecākais, esmu atbildīgs par objektā notiekošo un arī prasīgs pret citiem. Ar prasīgumu pārcensties nevajag, taču, vīriešu kolektīvā strādājot, katram vajag apzināties savu vietu. Esmu pārliecinājies, ka individuāla saruna ar darbiniekiem ir efektīvākā nekā kopējas sapulces. Tādēļ es ar katru runāju atsevišķi, lai panāktu iespējami labāko rezultātu un novērstu trūkumus. Ja vajag, mēģinu puišiem dot padomu ne tikai darba jautājumos. Uzskatu, ka mana dzīves pieredze to atļauj. Visiem mums ir arī personīgā dzīve un problēmas tajā var atsaukties uz darbu.

HM "Olimpija" AD, Anda SEIMANE

Mana pieredze liecina, ka objektā saliedētu darbu un labus rezultātus, ko novērtē augstākā vadība, ir iespējams panākt, ja pie tā strādā visa komanda. Katrs viens ir labs tad, ja domā arī par kopējo labumu. Tas nozīmē, ka maiņas vecākajam ir jābūt mērķtiecībai panākt, lai visi maiņas darbinieki apzinātos savu vietu un lomu komandā.

Labākā darbinieka nominācija man nāca negaidīti, jo saņemt to es netiecos. Protams, ir ļoti patīkami, ka manu darbu novērtēja. Esmu sieviete - maiņas vecākā un pārējie komandā ir puiši. Darbs ar puišiem ir balstīts uz savstarpēju cieņu un respektu. Pirmām kārtām strādāju atbildīgi pati, ne tikai prasu to no citiem. Šāda pieeja laikam arī bija noteicošā, ka puiši mani kā maiņas vecāko pieņēma.

GRIFS AG es strādāju jau 5,5 gadus un šis apbalvojums man ir pirmais. Domāju, ka labāko darbinieku apbalvošana ir labs veids, kā tuvināt darbiniekus un viņu piederību uzņēmumam. Pats apbalvošanas pasākums man patika galvenokārt tāpēc, ka bija iespēja iepazīties ar citiem kolēģiem.

HM "Irbe" AD, Raitis GABRĀNS

Mūsu darbs nav viegls, taču viegls nav neviens darbs. Tā tikai liekas. Ja darbinieks būs centīgs un tieksies sevi parādīt no labās puses, tas viņam izdosies. Vadība jau redz, ko kurš spēj un vēlas.

Es uzņēmumā GRIFS AG strādāju 2 gadus. Domāju, ka labākā darbinieka nomināciju saņēmu par to, ka labi veicu savus darba pienākumus un uzdevumus. Tas man bija neliels pārsteigums.

Man šķiet, ka apbalvojumi īpaši jaunajiem darbiniekiem ļauj saprast, ka viss ir atkarīgs no paša un atzinību saņemt var nevis pēc nostrādātā gadu stāža, bet pēc darba rezultātiem.

Šādā darbinieku apbalvojumu pasniegšanas pasākumā piedalījos pirmo reizi. Man patika, ka bija draudzīga attieksme, svinīgums un arī aktivitātes. Pozitīvi ir arī tas, ka bija iespēja redzēt aci pret aci un paspiest roku uzņēmuma augstākajai vadībai, jo ikdienā esam darbā savā objektā un birojā būt nesanāk. Līdz šim vadītājus biju redzējis tikai darbinieku avīzes fotogrāfijās.

MG, Helvijs MELBĀRDIS

Novērtējums ir tāds, kāds ir cilvēka veikums. Nav speciāli jāraujas un jādara nez kas. Savs darbs ir jādara labi. Turklāt labi ne tikai pēc sava prāta, bet tā, lai arī cits redz un saprot : - jā, tas IR padarīts labi!

Firmā strādāju jau 3 gadus. Taisni jābrīnās, kā paskrējis laiks! Esmu ar darbu GRIFS AG apmierināts – darba vide ir sakārtota, kolēģi - ne ko pielikt, ne atņemt - tiešām labi, normālas darba mašīnas. Uz darbu dodos ar prieku. Jāpiebilst, ka man ir ar ko to visu salīdzināt, jo esmu strādājis arī citos apsardzes uzņēmumos.

Labākā darbinieka nominācija man bija negaidīta. Es laikam par to nedomāju, taču, protams, esmu priecīgs. Uzskatu, ka jebkura atzinība, apbalvojums cilvēku stimulē, motivē, ļauj justies novērtētām. Kaut vai apsveikuma kartiņa Ziemassvētkos ir patīkams nieks, ja to atsūta. Tā ir uzņēmuma attieksme pret savējiem cilvēkiem. Un attieksme darbiniekos veido motivāciju un lojalitāti pret darba devēju un savu darbavietu.

Tirdzniecības pārstāvis, Gintars GULBIS

Es domāju, ka mūsu individuālie sasniegumi ir cieši saistīti ar komandu, kurā darbojamies. Sava nozīmīga loma ir uzņēmuma pretimnākšanai un, protams, mūsu katra spējai neapstāties pie sasniegtā un attīstīt savas prasmes.

Pārdošanas jomā labākā darbinieka tituls ir novērtējums par prasmīgu darba pienākumu izpildi, kas atbilst plāniem un saskan ar uzņēmuma vajadzībām. Kā zināms – ar lāpstu mēs nestrādājam, mūsu darbā ļoti būtiskas ir psiholoģiskās prasmes. Tirdzniecības pārstāvja tiešais darbs ir piesaistīt jaunus klientus, noslēdzot līgumus par apsardzes pakalpojumiem. Tas palielina uzņēmuma kopējos ieņēmumus un sekojoši ļauj izjust tos visiem strādājošajiem.

GRIFS AG es strādāju 5 gadus un šis nav mans pirmais apbalvojums. Uzskatu, ka apbalvojums ir ne tikai publisks pagodinājums. Tā vairāk ir iekšēja novērtējuma apziņa, kas ir svarīga jebkurai personībai. Manā gadījumā šī nominācija bija apliecinājums tam, ka esmu „uz viļņa”. Un tas priecē!

TC "Dole" informācijas centra darbiniece, Dana GUTĀNE

Domāju, ka Informācijas centrā labākā darbinieka izvēlē tiek ņemtas vērā tādas īpašības kā izpildīgums, precizitāte darbā, pozitīva saskarsme ar klientiem un tirdzniecības centra apmeklētājiem, priekšlikumu sniegšana kādiem uzlabojumiem u.c.

Tirdzniecības centrā „Dole” strādāju no 2006. gada. Iepriekš biju saņēmusi atzinību no „Doles” vadības. Uzzinot, ka esmu nominēta kā GRIFS AG labākā informācijas centru darbiniece, es jutos pagodināta. Tas bija negaidīti, tādēļ radīja ļoti patīkamu satraukumu. Arī ģimenē visi bija priecīgi un mani slavēja. Domāju, ka katrs darbinieks klusībā vēlas saņemt labākā darbinieka titulu.

Uzskatu, ka atzinību pasniegšanas ceremonija ir nozīmīga. Tādas noteikti ir jārīko jebkurā uzņēmumā. Tajā piedalās visa vadība un tas ļauj domāt, ka patiesībā esam tuvāk viens otram. Bet tā brīža labākajiem darbiniekiem tas vēl vairāk ļauj izjust piederību uzņēmumam.

SM "Juglas Centrs "OVE, Maksims SOKOLOVS

Gan jaunajiem darbiniekiem, gan tiem, kas strādā kompānijā jau ilgāku laiku, ir jāapzinās, ka pie sasniegtā nedrīkst apstāties. Attīstība ir nepārtraukta un, vērtējot padarīto, to pamana.

Pirms dažām dienām ( 21.janvārī) apritēja 5 gadi, kopš strādāju GRIFS AG. No tiem 4 gadus esmu objekta vecākais. Kad uzsāku darbu šajā objektā, uzskatu, ka tas stipri atšķīrās no tā, kā ir patlaban. Pirmā gada laikā veicu dažādus pārkārtojumus – veicu drošības risku analīzi, piedāvāju klientiem atbilstošākus drošības risinājumus, piemēram, kameru izvietojumu, signalizācijas. Pēc pārkārtojumiem inventarizācijas rezultāti klientiem apstiprināja , ka rezultāti ir uzlabojušies.

Sajūtas par piešķirto apbalvojumu bija pozitīvas. Īstenībā nebiju par to domājis, ka varētu šoreiz nominēt tieši mani, kaut arī ko tur noliegt – gaidīju.

Apsveikšanas pasākums noteikti ir laba lieta. Ir lepnums, ka esi GRIFS AG viens no labākajiem. Ir patīkami no priekšniekiem publiski dzirdēt labus vārdus. Man bija ļoti pagodinoši uzslavu dzirdēt no Apsardzes departamenta direktora. Tas rada motivāciju strādāt tikpat labi un labāk arī turpmāk.

TC "VIVO" MV, Pāvels SIĻINS

Es domāju, ka izvirzot labākā darbinieka nominācijai, tiek vērtēta konkrētā darbinieka attieksme, darba rezultāti, attieksme pret inventāru, klientu.

Šī gada martā būs 4 gadi, kopš strādāju GRIFS AG. Strādāju darbu, kas man ir labi pazīstams kopš bērnības, jo arī mans tēvs strādāja apsardzē. Patlaban darbs mani apmierina, taču savu profesionālo karjeru nākotnē vēlos saistīt ar darbu policijā.

Labākā darbinieka titulu saņemu jau otro reizi. Šoreiz izvirzīšana labākā darbinieka nominācijai bija negaidīta, taču, protams, ka esmu priecīgs. Tas nozīmē, ka joprojām esmu labā līmenī, jo mans darbs tika novērtēts kā labāks salīdzinājumā ar citiem.

Drošības sistēmu speciālists, Oskars PIRAGS

Manuprāt, pats galvenais darbinieku novērtēšanā ir konkrētā cilvēka attieksme pret darbu, kā arī padarīta darba kvalitāte. Vēl vērā noteikti tiek ņemta iniciatīvas izrādīšana uzņēmuma pilnveidošanā un gan jau vēl daudzi citi faktori.

Domāju, ka visi cenšas pildīt sev uzdotos darbus. Man patīk izrādīt iniciatīvu un es varbūt biežāk kā citi to arī daru. Uzskatu, ka darba uzdevumam jāpieiet racionāli, lieki netērējot laiku. Savukārt darbs jāpaveic rūpīgi, jo darba darītājs tādā veidā reklamē savu uzņēmumu un paveiktā kvalitāti vērtē klients. Ir bijušas situācijas, kad saņemu zvanu no potenciālā klienta, kurš pēc ieteikuma vēlas montāžai tieši manu pakalpojumu.

GRIFS AG ir uzņēmums, par kuru var teikt, ka tam visi darbinieki ir svarīgi. Savukārt apsveikumi ir motivējoši, jo personisks novērtējums, manuprāt, liek centīsies arī turpmāk. Atzinības raksts ir vērtība. Tāpēc, lai gan no darbiniekiem nereti izskan vārdi: "labāk jau būtu prēmiju iedevuši" es uzskatu, ka prēmija pēc 2 mēnešiem būs jau iztērēta un aizmirsta, bet atzinības raksts, statuete un apbalvošanas ceremonija prātā paliks ļoti ilgu laiku.

Apsardzes operatīvais vadītājs, Artūrs KĻAVLAPA

Esmu ilggadējs GRIFS AG darbinieks, strādāju kopš kompānijas dibināšanas. Tādēļ esmu novērojis, ka darbinieku novērtēšanā darbojas daudzi kritēriji. Es nevarēšu nosaukt visus, taču domāju, ka vērtē, sākot ar personīgo atdevi un iesaisti darbā, konkrētām rīcībām situācijās, komunikāciju ar padotajiem darbiniekiem un klientiem, vēlmi papildināt zināšanas, beidzot ar rūpēm par padotajiem.

Par sevi ir grūti izteikties, jo laikam vairāk tiek pieņemts fakts par nominēšanu, neiztirzājot smalkāk, kāpēc. Noteikti jāuzsver, ka apbalvojuma saņemšanā nav tikai mans vien ieguldījums. Tas ir pārliecinošs rādītājs labam komandas darbam, kurā esmu viens no visiem. Lai gan man šis nav pirmais apbalvojums, atzīstos, ka šoreiz tas man bija negaidīts pārsteigums.

Uzskatu, ka šādas nominācijas „paceļ atbildības latiņu”. Tas nozīmē, ka vairs nav iespēju strādāt sliktāk. Savukārt apbalvošanas pasākumi mums, darbiniekiem, dod sajūtu, ka esam ne tikai darbaspēks, ka mūs novērtē un mūsu veikumu godā. Es joprojām esmu GRIFĀ AG, jo sajūtos šeit kā savējais. Kompānija pieder latviešiem, esmu vienmēr izjutis sapratni, atbalstu un pretimnākšanu no vadības, kad tas bijis nepieciešams.


Mūsu labākie. Viedokļi par profesijai atbilstošākajām rakstura iezīmēm un par ko viņi sapņoja kļūt bērnībā

Gaujas krastā, skaistā, saulainā 19.jūnija dienā, zem GRIFS AG karoga tika godināti un apsveikti uzņēmuma 2013. gada 1.pusgada labākie darbinieki. Atzinības rakstu un „GRIFS AG” grafiskā simbola statueti saņēma: OVE Indars Pudurs no SM un SN Anniņmuiža, MV Jurģis Krastiņš no HM Alfa, MV Lauris Lībeks no TC Galerija Centrs, AD Rimi Jana Rocēna no Rimi Valdemārs, AD RIMI Dmitrijs Curko no HM Mīlgrāvis, AD TC Reinis Dambis no TC Galerija Centrs, ODD Guntars Ozols un INFO Astra Plivča no TC Mols Informācijas centra.

Sveikšanas ceremonija bija draudzīga un sirsnīga, tai pat laikā svinīga un pagodinoša. Siltiem vārdiem nepiespiestā atmosfēra labākos darbiniekus par teicamu attieksmi pret darbu un savu pienākumu izpildi sveica struktūru tiešie vadītāji. Savukārt uzņēmuma valdes loceklis Ainars Bundulis izteica nominētajiem darbiniekiem pateicību par lojalitāti un pašaizliedzīgo ieguldījumu GRIFS AG stiprināšanā. Sveikšanas pasākumā, nostiprinot jau iedibināto tradīciju, piedalījās arī dažu nominēto ģimenes locekļi – sieva ar bērniņu un draudzene. Pēc svinīgā pasākuma labākie darbinieki un klātesošie devās uz plostiem, lai svinību dienu pa īstam izbaudītu pie dabas.

labakie_web.JPG

Kādas ir labākā darbinieka titula ieguvēju domas, par apsardzē strādājošo svarīgākajām profesionālajām īpašībām, par to, kāpēc un par ko vadība rosinājusi apbalvot tieši viņus, kā arī kādi ir bijuši viņu bērnības sapņi par nākamo profesiju, lasiet mājaslapas sadaļā „Darbiniekiem”.

Jana Rocēna, Rimi Valdemārs apsardzes darbiniece

Mūsu darba izvērtēšana notiek katru mēnesi. Mūsu darbs ir redzams un izsekojams arī videoierakstos. Tas zināmā mērā vēl vairāk disciplinē. Manuprāt, ir svarīgi, darba pienākumus pildot, nekad neatslābt. Jā, tas nav viegli. Pēc labākā darbinieka titula speciāli netiecos, taču ir patīkami, ka vadība ir novērtējusi manu attieksmi pret darbu. Es vienmēr cenšos amata pienākumus izpildīt ar interesi, kad saskatu par nepieciešamu, izsaku ieteikumus.

Mūsu profesijā par vissvarīgākajām īpašībām uzskatu lielu atbildības sajūtu, iekšēju un ārēju godīgumu. Bet pats galvenais ir, lai darbs patiktu un to varētu darīt ar interesi.

Nevarētu teikt, ka kopš bērnības esmu sapņojusi strādāt apsardzes sfērā. Es gribēju kļūt par ārsti, bet diemžēl šo sapni piepildīt neizdevās. Taču arī šajā darbā, ja uz to paskatās vispārīgi, nākas cilvēkiem palīdzēt un ir patīkami, ka es to varu.

Nedomāju, ka piešķirtais tituls mani kaut kādā mērā mainīs. Arī turpmāk būšu apzinīga un atbildīga.

Indars Pudurs, SM un SN Anniņmuiža objekta apsardzes vecākais

Labākā darbinieka titula piešķiršana man patiešām bija liels un patīkams pārsteigums! Nevarētu teikt, ka mans mērķis šogad bija kļūt par labāko darbinieku. GRIFS AG strādāju divarpus gadus un savu darbu daru ar atbildību katru dienu. Esmu godīgs, cenšos būt precīzs. Tas ir galvenais mūsu darbā, manuprāt. Sanāk, ka vadītājs to ir pamanījis un novērtējis. Patīkami, ka arī klienti izteikuši pozitīvu novērtējumu. Tomēr šis novērtējums dod iespēju izvērtēt nākotnes mērķus savā profesijā. Esmu jauns un nevaru noliegt, ka vēlos attīstīt savu profesionālo karjeru. Uz to arī turpmāk tiekšos.

Bērnībā kā daudzi puikas es gribēju būt ugunsdzēsējs. Var teikt, ka zināma līdzība ar manu pašreizējo darbu pastāv: gan ugunsdzēsība, gan apsardze ietilpst drošības sfērā.

Guntars Ozols, ODD mobilās grupas darbinieks

Katrs cilvēks ir atšķirīgs, bet kādam būt, tā ir viņa izvēle. Apsardzes specifika ir nesaraujami saistīta ar darbinieku disciplinētību, savaldību, apdomību. Mūsu darbā atslābums un vieglāka pienākumu izpilde, manuprāt, nav pieļaujama. Arī drosme ir svarīga, vienlīdz jāpatur prātā, ka par savu rīcību ir jāatbild. Mums, mobilās grupas darbiniekiem, īpaši ir jāspēj katrā situācijā kontrolēt un pareizi saprast emocijas, saliekot tās pa īstajiem plauktiņiem.

Manās rakstura iezīmēs vienmēr ir bijušas uzcītība, atbildība, strādātgriba. Tas sakrīt ar mana darba pienākumu izpildei nepieciešamajām profesionālajām kvalitātēm.

GRIFS AG strādāju trīs gadus. Vienmēr cenšos strādāt pēc vislabākās sirdsapziņas, uz darba uzdevumiem raugos nopietni. Tas nav ne viegli, ne grūti. Jo, manuprāt, darbs, ko katrs mēs darām, ir mūsu vizītkarte. Apbalvojums, ko saņēmu, liecina, ka mans tiešais vadītājs manu attieksmi un rezultātus ir pamanījis un novērtējis. Tas bija patīkami, negaidīti un pagodinoši. Kā būs turpmāk? Domāju, ka viennozīmīgi vēl labāk. Vienmēr ir jābūt mērķiem, kurus tiekties sasniegt!

Lauris Lībeks, TC Galerija Centrs objekta apsardzes maiņas vecākais

Domāju, ka visi kolēģi strādā un cenšas savus pienākumus veikt atbildīgi. Mana stiprā puse ir nosvērtība, apzinīgums un precizitāte. Šīs īpašības varēja būt galvenie pozitīvie kritēriji, vērtējot mani un citus kolēģus un izvirzot nominēšanai.

Ja runā par galvenajām profesionālajām iezīmēm, ir izšķiroši mūsu darbā ārkārtas situācijās būt precīzam un saglabāt vēsu prātu. Kā nu kurš to spēj. Man šķiet, ka no svara ir pieredze un personīgās rakstura īpašības. Pirmajās reizēs, lai gan instrukcijas ir izstudētas un viss teorētiski šķiet zināms, ir lielāks satraukums situāciju kontrolēt un virzīt pareizajā virzienā. Ilgāk strādājot un ar ārkārtas situācijām saskaroties, veidojas profesionalitāte. Vēl mūsu profesijā svarīga ir arī uzcītība, godaprāts, savaldība komunikācijā ar klientu. Klientam ne vienmēr ir taisnība, taču mūsu uzdevums ir situāciju diplomātiski atrisināt bez konflikta.

Apsardzē strādāju kopš 2002.gada. Šobrīd ir patīkami apzināties profesionālās prasmes. Bērnībā es sapņoju kļūt par prezidentu. Atceros, ka 1.klasē tā ierakstīju, kad skolotāja jautāja. Praksē jau 6 gadus sanāk dot norādījumus un vadīt. Cenšos to darīt prasmīgi. Manā objektā izcēlās ugunsgrēks, dega jumts un biju maiņas vecākais, nācās uzņemties vadības procesu. Viss izdevās labi.

Reinis Dambis, TC Galerija Centrs apsardzes darbinieks

Kad man piezvanīja un pavēstīja, ka tieku nominēts labākā darbinieka titulam, es tam sākumā neticēju. Tas bija liels un negaidīts pārsteigums. Ikdienā daru savu darbu un par to, vai kļūt par labāko darbinieku, vispār nedomāju. Kopš 2004.gada strādāju TC Mols, bet tagad jau mēnesi esmu Galerijā Centrs. Līdz ar objekta maiņu, esmu ļoti daudz ko pārdomājis. Tai skaitā, vai turpināt strādāt GRIFS AG, vai pāriet citā uzņēmumā. Ja būtu izvēlējies aiziet, tad tādu pašu lēmumu būtu pieņēmuši arī daži citi kolēģi. Tomēr, izvērtējot visu, nolēmu darba attiecības saglabāt. Man patīk savs darbs, es jūtu savu enerģiju, strādājot zālē, tāpēc esmu jau vairākas reizes atteicies no amata paaugstinājuma kļūt par maiņas vecāko.

Domāju, ka mūsu profesijā ļoti svarīgs ir komandas darbs. Tam ir jābūt izcilam, jo viens nav cīnītājs. Viens ir individuālists un individuālie sasniegumi nav izšķiroši komandai. Tāpēc man ir ļoti svarīgi spēt kolēģiem uzticēties. Katram individuāli ir jābūt izteiktai disciplinētībai - darbā ir jāierodas laikus, nedrīkst kavēt. Lai cik mēs kurš esam zinoši, atmiņa nav bezizmēra un zināšanas der atsvaidzināt, ik pēc laika ieskatīties darba instrukcijās. Vēl ir svarīgi veidot un uzturēt profesionālas attiecības ar objekta īpašniekiem. Attiecībās ar klientiem svarīgs ir miers un vēss prāts. Pat ar agresīvu klientu ir jāveido tāda komunikācija, kas maina viņa attieksmi. To ir iespējams izdarīt! Klienti mūs redz, atpazīst un novērtē ne tikai katru atsevišķi, tas ir arī vērtējums mūsu uzņēmumam.

Bērnībā es daudz skatījos filmas par gaisa desantu un man tās ļoti patika. Pretēji daudzu manu vienaudžu domām, kas no armijas gribēja izvairīties vispār, mans sapnis bija armijas dienestu pavadīt, kļūstot par gaisa desantnieku. Diemžēl tas neīstenojās, jo mainījās valsts iekārta, Latvija kļuva par neatkarīgu valsti. Tad, kad izvēlējos apsarga profesiju, man bija svarīgi iegūt sertifikātu. Esmu pārliecināts, ka saņemtā godalga nemainīs manu attieksmi pret darbu un kolēģiem. Es lepojos ar to, ka esmu GRIFS AG darbinieks.

Astra Plivča, TC Mols Informācijas centra darbiniece

Es uzskatu, ka strādāju labā un sakārtotā uzņēmumā, kura vārds ir sabiedrībā labi pazīstams. Man ļoti patīk savs darbs, tāpēc es to daru ne tikai ar prieku, bet arī apzinīgi. Man nav grūti uzņemties arī citus papildus darbiņus. Nevaru teikt, ka centos īpaši, taču klusībā novērtējumu, manuprāt, gaida ikviens, lai gan to skaļi parasti nesaka. Taču, saņemot ziņu par nomināciju, es biju patīkami pārsteigta un priecīga. Taču argumentus, kāpēc nominēja mani, vislabāk spēj pamatot mana vadība.

Manā darbā ir svarīga gan atbildība, gan prieks un vēlme strādāt ar cilvēkiem, kuri ik dienas ļoti lielā skaitā ar savām vajadzībām vēršas informācijas centros. Jāspēj saprast cilvēkus, palīdzēt, reizēm uzminēt viņu vēlmes. Situācijas mēdz būt dažādas un, neraugoties, ka darbojamies pakalpojumu sfērā, klientam ne vienmēr ir taisnība. Taču mūsu uzdevums ir jebkurā situācijā ievērot noteikumus un uz tiem pamatot savas atbildes.

Vēl ir jābūt tīri sievišķīgai īpašībai – spējai darīt vairākas lietas vienlaicīgi un līdz ar to loģiskajai domāšanai, ko darīt pirmo.

Es nevaru nosaukt kādu konkrētu bērnībā iecerētu profesiju. Taču vēlme strādāt kāda tirdzniecības centra informācijas centrā man bija. Starp citu, kad runāju ar citām savām kolēģēm, viņas arī to apstiprina. Man ir prieks, ka esmu novērtēta un esmu saņēmusi arī piedāvājumu amata paaugstinājumam. To labprāt pieņēmu. Domāju, ka spēšu attaisnot uz sevi likto uzticību.

Jurģis Krastiņš, HM Alfa objekta apsardzes maiņas vecākais

Kompānijā strādāju jau otro gadu. Darbu daru ar interesi, esmu arī izteicis priekšlikumus uzlabojumiem, kas vērsti uz iespējamo zaudējumu mazināšanu. Neesmu pieļāvis nekādus darba disciplīnas pārkāpumus. Ir patīkami, ka vadība to ir novērtējusi, nominējot labākā darbinieka titulam.

Nevarētu teikt, ka mans bērnības sapnis bija kļūt par apsargu. Bērnībā laikam daudz par darbu nedomāju, jo īsti neatceros, ka par kādu profesiju ir īpaši sapņots. Mazliet miglaini atceros, ka kādā brīdī esmu gribējis būt policists, kā jau daudzi mazi zēni. Taču tā ir dzīvē iegrozījies, ka patlaban esmu GRIFĀ AG. Savu nākotni un karjeru es saistu ar profesionālo militāro dienestu, no kura uz GRIFU AG atnācu pirms 2 gadiem un kurā plānoju pēc laika atgriezties. Darbu nācās mainīt tādēļ, ka sapratu – ir grūti militāro dienestu savienot ar mācībām. Iegūt izglītību ir svarīgi, bez tā nevar. Tāpēc nolēmu visu darīt secīgi: normāli pabeigt vidusskolu, strādājot apsardzē, un tad atgriezties pie izvēlētā profesionālā mērķa. Manuprāt, apsardzē nevar strādāt kurš katrs. Bez smadzeņu piepūles te neiztikt: ir jāzina, ko dari, jāuzņemas atbildība, jābūt nopietnam, stingram, jāievēro visas instrukcijas. No otras puses, ja cilvēks ļoti vēlas, viņš var sevi mainīt un visu apsarga darbā nepieciešamo iemācīties un profesionālās iemaņas mērķtiecīgi attīstīt.

Dmitrijs Curko, HM Mīlgrāvis apsardzes darbinieks

Man ļoti patīk mans darbs un uzņēmums GRIFS AG, kurā strādāju jau 3,5 gadus. Es jūtos ļoti pagodināts, ka man piešķīra labākā darbinieka nosaukumu. GRIFS AG ir ļoti laba kompānija. Pēc tam, kad kursos apguvu apsarga profesiju un bija jāizvēlas, kurā uzņēmumā strādāt, es nešauboties izvēlējos GRIFS AG. Es uzskatu, ka savs darbs ir jāmīl, jāstrādā ar atbildību, jāsaprot, ka esi viens no komandas. Es vienmēr esmu atbalstījis savu vadītāju, neesmu nekad atteicis papildus dežūru, jo saprotu, ka ir dažādas situācijas. Disciplinēti un pēc visām instrukcijām strādāt garas stundas nav viegli, taču mūsu darbā citādi nedrīkst! Šajā darbā ir vajadzīga vīrišķība, drosme, laba prasme runāt ar klientiem un, saglabājot mieru, tikt galā ar problēmsituācijām. Pa šo laiku esmu apguvis latviešu valodu. Tagad visu, ko runā, saprotu ļoti labi, turpmāk jātrenējas runāt pašam. Esmu arī nokārtojis valodas sertifikātu.

Varbūt tas skan savādi, bet varu teikt, ka esmu lepns, jo man ir izdevies īstenot bērnības sapni. Atceros, ka bērnībā es vēlējos strādāt vai nu par šoferi, braukt ar lielu kravas automašīnu, vai strādāt apsardzē. Man ir vecākais brālis, kas dzīvo Londonā. Atceros, ka vienreiz ciemojoties pie brāļa, es ievēroju viņu apsargus. Tie vīri izskatījās ļoti nopietni, droši, ģērbti koši baltos kreklos. Skatījos uz viņiem ar apbrīnu un vēlējos kaut kad nākotnē pats tāds kļūt. Vēlos pateikt paldies par man doto iespēju šeit strādāt un sevi pierādīt.


GRIFS AG labākajiem darbiniekiem reiz gadījās tā...

2012. gada otrajā pusgadā GRIFS AG labākā darbinieka titulu saņēma: TC Galerija AZUR objekta vadītājs Jānis Ernis, HM Rimi Alfa objekta vecākā Baiba Pastore, Rimi Distribūcijas Centra maiņas vecākais Kaspars Dumbrovskis. Tāpat labākā darbinieka apbalvojumu saņēma arī apsardzes darbinieki: Rimi Anniņmuiža – Imants Nudiņš, Rimi – Valērija Ignatenkova, TC Origo – Gints Sviķis, TP Alfa informācijas centra vecākā Iluta Jurče, mobilās grupas darbinieks Arvis Hrečaņiks un vecākā klientu apkalpošanas speciāliste Sanita Birnbauma. Lūk, ar kādām neparastām situācijām ir saskārušies labākie darbinieki, kā viņi atraduši risinājumu un ko no tām mācījušies.

labakie_darbinieki_4.lpp.JPG

Dārgā vīna vietā – trusītis

Valērija Ignatenkova, Rimi apsardzes darbiniece:

Pastāstīšu, lūk, kādu situāciju. Reiz redzēju, kā no alkohola nodaļas, kur atrodami dārgākie vīni, iziet vīrietis un ātri kaut ko slēpj aiz virsjakas. Palūdzām viņam parādīt, kas tur paslēpts. Izrādījās – mazs, dzīvs trusītis.

Kāda neparasta situācija gadās ik dienu. No ikdienā pieredzētā esmu iemācījusies, ka apsardzes darbinieks ne mirkli nedrīkst zaudēt modrību, turklāt katra situācija ir jāatrisina pilnībā. Ir jāsaprot, ka nedrīkst būt noguris un paviršs vai pieņemt, ka visu jau zini. Zaglis, piemēram, nevar izskatīties kaut kā konkrēti, tomēr pieredzējušam apsargam piemīt intuīcija, kad viņam kaut kas cilvēka rīcībā, izskatā vai iepirkumu groza saturā mudina domāt: te kaut kas nav kārtībā. Tai pat laikā nevienu nedrīkst saukt par zagli, kamēr tas nav pierādījies.

Prast saprasties ar bomzi un estrādes zvaigzni

Gints Sviķis, TC Origo apsardzes darbinieks:

Tirdzniecības centrs Origo ir specifisks objekts, te ir sastopami ļoti dažādi cilvēki, un ar katru no viņiem jāprot saprasties. Apsargam nekad nav pieticis un nepietiek tikai ar fizisko sagatavotību, ir jāinteresējas par pasaulē notiekošo, ir jālasa grāmatas, lai varētu rādīt ne tikai spēku, bet arī prātu. Darbs man ir pierādījis, ka ar katru cilvēku jāprot sarunāties, izturoties pret viņu ar cieņu – vienalga, kādā apģērbā viņš ir vai kā tobrīd izskatās. Ir jāprot kontaktēties ar bomzi vai piedzērušos un nokritušu cilvēku. Varbūt viņš vispār ir pirmoreiz dzīvē piedzēries, nedrīkst uzreiz viņu savās domās ielikt kaut kādā kategorijā un izturēties kaut kā.

To, ka ikdienā jāsatiekas ar ļoti dažādiem cilvēkiem, pierādīs mans stāsts. Tas notika pirms pāris gadiem. Jūrmalā bija konkurss „Jaunais Vilnis”, un no tā mājup devās Maksims Galkins un Alla Pugačova. Viņu baltais limuzīns stundu stāvēja TC Origo laukumā, un apkārt pulcējās interesenti. Cik saprotu, krievu estrādes māksliniekiem bija saorganizēta pārāk maza apsardze, tādēļ viņi gaidīja. Bet gaidīt vairs nebija laika, tādēļ palīgos tikām pieaicināti arī mēs. Tā nu sanāca, ka Maksims Galkins izkāpa no limuzīna un bija tik nobijies, ka ieķērās man rokā, un es viņu kā bērnu aizvedu līdz pat vilciena peronam. Tāda ir apsarga ikdiena: gan ar bomzi jāsatiekas, gan Galkinu.

Izglābtā gada bilance

Arvis Hrečaņiks, mobilās grupas darbinieks:

Reiz īsi pirms jaunā gada kādā GRIFS AG apsargātā uzņēmumā ielauzās zagļi un nozaga grāmatvedības datorus. Bija izsaukums, un, kā vienmēr, steidzos uz notikuma vietu. Sekojot zagļiem pa pēdām, un datoru atguvu. Uzņēmuma vadītājs bija ļoti pateicīgs, jo datorā glabājās visi grāmatvedības dati, arī gada bilance.

Gan šis, gan citi izsaukumi mani ir pārliecinājuši, ka pret visiem trauksmes signāliem jāizturas ar pilnu atbildību un nopietni. Nedrīkst domāt: droši vien tur jau nekā nebūs, visticamāk, ka tā ir viltus trauksme, vai ko tamlīdzīgu. Apsardzē, un jo īpaši GRIFS AG, nedrīkst atļauties vaļoties un pret saviem pienākumiem izturēties nenopietni: katrs trauksmes signāls ir īsts un uz katru jādodas ar pilnu atbildību un sagatavotam.

Ikvienai situācijai jāatrod pozitīvs risinājums

Baiba Pastore, HM Rimi Alfa objekta vecākā:

Man nāk prātā situācija pirms astoņiem gadiem, kad biju nostrādājusi GRIFS AG pavisam neilgu laiku. Strādāju TC Mols, un toreiz apsargiem bija jānomaina Informācijas centra meitenes, kad viņas gāja pusdienās.

Tā nu vienā šādā reizē pie manis pienāca vīrietis ar piecus latus vērtu dāvanu karti, kurai beidzies derīguma termiņš. Visa saruna jau no paša sākuma draudēja beigties ar konfliktu, jo viņš uzstājīgi pieprasīja, lai viņa dāvanu kartei pagarina termiņu. Viņam tas bija principa jautājums. Vienā brīdī es šo situāciju pārvērtu jokā, un mēs ar šo vīrieti sākām jokot. Neatceros, kā īsti tas viss atrisinājās, bet jebkurā gadījumā – pozitīvi.

Tad pēc aptuveni pieciem gadiem es šo vīrieti satiku jau citā vietā un citā situācijā. Viņš mani atcerējās. Tajā brīdī es nodomāju: paldies Dievam, ka toreiz spēju sevi savaldīt un nesakašķējos, jo tagad būtu milzīgs kauns. Mācība: lai kas arī notiktu, visas situācijas jāmēģina atrisināt pēc iespējas pozitīvāk, jo nekad nevar zināt, kur mēs šos cilvēkus satiksim vēlreiz.

Zaglis zādzībā apsūdz apsargu

Jānis Ernis, TC Galerija Azur objekta vadītājs:

Reiz kāds puisis, pie kura bija atrasta neapmaksāta prece, par to samaksāja un aizbēga. Drīz vien viņš atgriezās veikalā un par kaut ko sarunājās ar citiem veikala apmeklētājiem. Izrādījās – viņš ir lūdzis līdzcilvēkiem izsaukt policiju un apgalvoja, ka es esmu nozadzis viņam mobilo telefonu. Policija ieradās, konflikts atrisinājās, jo izrādījās, ka puisim telefons skrienot izkritis uz ielas. Līdzīgu gadījumu reiz piedzīvoju, kad tikai viņām zināmu iemeslu dēļ naktī objektā bija palikušas divas sievietes. Kad apsargi vēlējās noskaidrot notikušā iemeslus, sievietes izsauca policiju, norādot, ka apsargi viņas nelaiž ārā. Viss gan beidzās ar to, ka policija aizturēja sievietes par atrašanos reibuma stāvoklī sabiedriskā vietā.

Ar to es varu pateikt, ka apsargam vienmēr ir ļoti rūpīgi jāpārdomā, ko viņš dara un ko runā. Mēs nekad nevaram uzskatīt, ka visu zinām un esam paši gudrākie. Sabiedrība, arī zagļi, ir ļoti izglītoti un zina gan savas tiesības, gan kā tās izmantot, vēršoties pret apsargiem. Jābūt ļoti iecietīgam un precīzam, lai neciestu no šādiem pret apsargu vērstiem plāniem.

Viena slimības lapa desmit gadu laikā

Imants Nudiņš, Rimi Anniņmuiža apsardzes darbinieks:

Situācijas, kas jāatrisina darbā, nešķiroju svarīgās, mazāk svarīgās, parastās vai neparastās. Darbs ir darbs, un viss, kas tajā jādara, ir jāpadara labi. 10 gadu laikā, kopš strādāju GRIFS AG, manā izpratnē ārkārtas situācija bija mana vienīgā slimības lapa šo gadu laikā. Ne es pats, ne ārsts nesaprata, kas īsti bija noticis ar manu kāju – tā pēkšņi ļoti stipri sāpēja, muskulis uzvedās pavisam dīvaini un pat nevarēju paiet. Jā, neiešana uz darbu slimības dēļ – tā man patiešām bija ārkārtas situācija.

Sabojātais klienta līgums

Sanita Birnbauma, vecākā klientu apkalpošanas speciāliste:

Pie mums kabinetā ieradās klients, parādīja sagatavotu papildvienošanos par iekārtu izpirkšanu, uz tās vēl iepriekšējās direktores paraksts un 2011. gads, bet no klienta puses vienošanās nav parakstīta.

Skaidra lieta! Domāju, ka esam ko sagatavojuši, klientam nosūtījuši no savas puses parakstītu dokumentu, bet viņš līdz mums to nav atgādājis, līdz ar to šī vienošanās nav spēkā. Es paskaidroju, ka iekārtu vērtība būs vēl samazinājusies, nosvītroju norādīto vērtību, ar roku klāt uzrakstu, cik vērtība būs šodien, viņš vēl lūdz nomainīt kontaktpersonas, es tajā pašā papildvienošanās nosvītroju esošās un pierakstu klāt jaunās. Klients to visu redz, bet neko nesaka. Tad jautāju, vai viņam būs laiks gaidīt, kamēr labojam, vai atbrauks parakstīt vēlāk. Klients saka: ja jau ir atbraucis, tad gaidīs. Paņemu klienta lietu un tur redzu, ka tāda pati papildvienošanās, tikai ar klienta parakstu, jau ir pie mums un ir spēkā stājusies jau no tā paša 2011. gada. Es saprotu, ka esmu sabojājusi klienta eksemplāru, sašvīkājusi un salabojusi, bet viņš tikai ir gribējis nomainīt kontaktpersonas. Visu gan atrisinājām uz pozitīvas nots, un klientam pietika, ka manu labojumu vietā tika pievienotas oriģināla kopijas.

Morāle: nesasteigt lietas un darbības. Te gan ir arī mācība klientiem: parakstiet arī savu līgumu vai jebkuru citu dokumentu eksemplārus.


Dienas, ko atceras GRIFS AG labākie darbinieki

20.jūnijā „Dabas Zirgos” GRIFS AG sveica 2012.gada pirmā pusgada labākos darbiniekus, kas uz pasākumu bija aicināti kopā ar saviem tuvākajiem cilvēkiem – sievām, vīriem, bērniem. Gan kolēģiem, gan tuviniekiem jāzina, ka Labākā darbinieka titula piešķiršana nozīmē: viņi ik dienu strādā atbildīgi un precīzi. Tomēr katram ir darbdienas, kas kāda neparasta, ārkārtēja vai savdabīga notikuma dēļ paliek prātā ilgāku laiku. Kuru darbdienu atceras labākie darbinieki?

labakie_darbinieki.JPG

Nozagtā automašīna

Viesturs Brazauskis, tirdzniecības centra „Mols” objekta apsardzes vadītājs:

Grūti izcelt vienu darbdienu, drīzāk jārunā par kādu konkrētu, neparastu notikumu. Reiz pie mums „Molā” pienāca sieviete un paziņoja, ka viņai no daudzstāvu autostāvvietas nozagta automašīna. Atbilstoši rīkojāmies, izsaucām policiju un sarunājos ar sievieti, lai precizētu automašīnas novietošanas vietu. Sieviete bija absolūti pārliecināta, ka mašīnu viņa atstāja otrajā no četriem autostāvvietas stāviem. Atradāmies otrajā stāvā un sieviete apgalvoja: jā, viņa mašīnu nolika tieši te, bet nu šī vieta ir tukša. Lūdzu sievietei izstāstīt, kā un kur viņa gāja, izkāpusi no mašīnas. Pēc stāstītā skaidri sapratu, ka kaut kas tomēr nesaskan. Man šķita, ka mašīna ir novietota kur citur. Devāmies uz autostāvvietas pirmo stāvu un – jā, tur stāvēja meklētā automašīna.

Ugunsgrēks apsardzes objektā

Gundars Stašāns, RIMI hipermārketa „Mīlgrāvis” objekta apsardzes vecākais:

Bija šī gada janvāra sākums. Kādu nakti īsi pirms pusnakts saņēmu telefona zvanu no sava operatīvā vadītāja. Viņš ziņoja, ka manā objektā ir izcēlies ugunsgrēks. Biju nesen sācis strādāt kā objekta apsardzes vecākais, un šis bija pirmais ārkārtas situācija manā objektā. Tūliņ pat steidzos uz darbu, tur jau bija policija, ugunsdzēsēji, arī GRIFS AG operatīvā grupa. Jutos droši un pārliecinoši, jo biju rūpīgi lasījis instrukcijas un atbilstoši rīkojos, tādēļ darbs ritēja raiti. Priecājos, ka arī klients apsardzes rīcību pēc tam novērtēja atzinīgi. Kopš tā laika man ir absolūta skaidrība un pārliecība, cik svarīgi ir gan pašam lasīt instrukcijas, gan prasīt to pārzināšanu arī no saviem darbiniekiem.

Negaidītais paaugstinājums amatā

Valdis Kigitovičs, RIMI hipermārketa „Alfa”objekta apsardzes maiņas vecākais:

Katra diena darbā ir ar kaut ko īpaša. Ja tomēr jāizceļ viena visīpašākā, tad man tā ir diena, kad operatīvais vadītājs paziņoja: es būšu objekta apsardzes maiņas vecākais. Vai tas man bija pārsteigums? Tas nu ir pārāk maigi teikts. Man tas bija šoks. Jā, nenoliegšu, man bija šis mērķis: būt maiņas vecākajam, bet nedomāju, ka sasniegšu to tik ātri. GRIFS AG biju nostrādājis kā apsargs salīdzinoši īsu laiku, tomēr laikam biju pamanīts un novērtēts. Šoks man tas bija tādēļ, ka tobrīd vēl nebiju īsti drošs par sevi. Zinu darbiniekus, kam šķiet, ka maiņas vecākais tikai sēž un neko nedara. Es zināju, ko nozīmē maiņas vecākā darbs – tā nebūt nav bezdarbība. Tieši otrādi. Apzinājos, kāda atbildība tiks no manis prasīta – atskaites, darbinieku kontrole, tomēr piekritu karjeras izaugsmei.Tagad varu teikt: ir labi. Man jāsaka liels paldies objekta vecākajai Baibai Pastorei par atbalstu visos darbos un manu ideju īstenošanā un par uzmundrinājumu, kad šķita – nē, es tomēr nevaru... Jā, viens no maniem mērķiem ir sasniegts, un nu man ir nākamais. Neeju uz darbu, lai tikai būtu tur noteikto stundu skaitu. Eju strādāt un sasniegt rezultātus.

Intuīcija atklāj zagli

Aleksandrs Petrovskis, RIMI supermārketa „Vecmīlgrāvis” objekta apsardzes vecākais:

Piecos nostrādātos gados var atrast simt un vienu dienu, ko atcerēties, jo apsardzes darbs ir spraigu situāciju pilns. Vienu no pirmajām šādām situācijām piedzīvoju, kad biju nesen sācis strādāt kā apsargs t/c „Galerija Centrs”. Saņēmām signālu, ka kādā veikalā nozagts apģērbs un nekavējoties slēdzām visas izejas. Tomēr zaglim bija izdevies izlavīties. Viņš jau devās prom no veikala, pie informācijas centrs viens uz otru paskatījāmies un man intuitīvi likās – jā, šis ir tas cilvēks, lai gan nezināju, kā viņš izskatās. Sekoju un uz ielas vīrieti aizturēju, viņam no jakas izkrita vairāki džinsu pāri. Vīrietis sauca, ka tie nav viņa apģērbi un mēģināja mukt. Bijām viens pret viens, man izkrita rācija, biju tālu no objekta un palīgā nevienu pasaukt nevarēju, bet par laimi man palīgā devās kādas tuvējās viesnīcas apsargs. Liels bija kolēģu izbrīns, kad atgriezos apsardzes objektā ar aizturēto.

Apsargs ar zagtu šņabi

Kaspars Bergmanis, Mobilās kontroles grupas vecākais:

Veicot aģenta pienākumus kādā objektā, veikala darbiniece ziņoja, ka nupat vīrietis nozadzis šņabja pudeli. Viņš bēga uz autostāvvietu, bet zagli tomēr panācu. Kad viņš pagriezās, liels bija mans pārsteigums par ieraudzīto: zem virsjakas bija skaidri redzams labi zināmas apsardzes kompānijas darbinieka krekls. Apsargs pārtraukumā no blakus objekta bija atnācis uz mūsu kompānijas apsargāto veikalu un apzadzies. Šis gadījums man joprojām neiziet no prāta.

Gandarījums par padarīto

Ivars Reinbergs, Mobilās grupas darbinieks:

Man prātā visvairāk palikusi diena, kad izdevās aizturēt zagļus. Šis objekts bija jau aplaupīts rudenī, un tad zagļus aizturēt neizdevās. Bija agrs pavasaris, un informācija liecināja, ka būs atkārtota laupīšana - zādzība drīz notiks un zagļi, visticamāk, būs pieredzējuši un bruņoti, tādēļ ļoti rūpīgi gatavojāmies. Katram bija zināms savs uzdevums un vieta. Kad zagļi bija izgriezuši sienā caurumu un sāka laupīšanu, arī mēs sākām darboties. Zagļus izdevās aizturēt, un joprojām atceros, kāds bija gandarījums par labi padarītu darbu.

Pasākums trāpīja desmitniekā

Evita Noreiko, tirdzniecības centra „Mols” informācijas centra vecākā:

Ir daudz dienu, ko atcerēties: kā pirms gada no tirdzniecības centra „ Alfa” pārnācu strādāt uz „Molu”, palicis prātā arī 2011.gada Labāko darbinieku sveikšanas pasākums, kad biju uztraukusies, jo šo atzinību ieguvu pirmoreiz. Tomēr pašlaik visspilgtākajā atmiņā ir šī gada Labāko darbinieku sveikšanas pasākums „ Dabas Zirgos” Ķekavas pusē. Biju tik gandarīta, ka no „ Mola” izvirzīti veseli divi labākie darbinieki! Turklāt zirgi ir mana stihija, tādēļ ar pasākuma izvēles vietu bija trāpīts desmitniekā. Noteikti šajā vietā atgriezīšos vēlreiz, jo te ir gan mežs, gan vieta, kur ģimenei atpūsties. Turklāt labāko darbinieku sveikšanas pasākumā bija labs laiks, patīkama gaisotne – viss, kā tam vajag būt, lai diena ilgi paliktu prātā. Paldies!


GRIFS AG 2011. gada nogalē apbalvotie labākie darbinieki ir gandarīti par saņemto atzinību. Viņi ne vien dalās pieredzē, kā kļūt par labāko, bet arī plāno, ko uzņēmuma labā varētu darīt šogad.


Viss mans kolektīvs ir labākie

TC Galerija Centrs Objekta Apsardzes vadītājs Normunds Apšenieks:

GRIFS AG strādāju kopš 2001.gada, un labākais darbinieks esmu jau otrreiz. Droši vien vadītājs ir novērtējis, ka, strādājot ilgus gadus, joprojām esmu spējis saglabāt apzinīgu attieksmi pret darbu. Joprojām strādāju no visas sirds. Ja arī kādreiz gadās grūtāka diena, neļauju sev strādāt sliktāk, bet mierinu ar domu: darbs ir darbs, arī šī darbdiena beigsies un varēs doties mājās. Tā es spēju sevi motivēt.

Manuprāt, mans labākā darbinieka tituls nav tikai mans, bet visu manu darbinieku nopelns – mēs visi esam labākie. Tikai tad iespējams kvalitatīvs darbs un panākumi, ja kolektīvs strādā ar pilnu atbildību, neatkarīgi no tā, vadītājs tobrīd ir vai nav objektā. Tā arī turpināsim šogad: nenolaidīsim rokas un strādāsim.

Dalos savā pieredzē ar citiem kolēģiem

HM RIMI Pulkvedis Objekta Apsardzes vecākais Alfrēds Reinsons:

Šis man ir jau sestais darba gads GRIFS AG, un kā labākais darbinieks esmu nominēts jau otrreiz; pirmoreiz tas notika 2007.gadā.

Domāju, ir pamanīts mans vērīgums, strādājot ar videonovērošanas kamerām – pamanu nianses, ko citi varbūt palaistu garām. Pieļauju, ka man ir dota sava daļa talanta, bet pārējais ir ilgstošs darbs un pieredze, kā arī dabas dota veiksme un intuīcija īstajā brīdī būt klāt tieši tur, kur kaut kas notiek.

Nekādu noslēpumu par savu darbu man nav. Pats galvenais ir turēt acis vaļā un izdarīt pilnīgi visu, kas no tevis tiek prasīts. Ja jāaizpilda dokumenti, tad nedrīkst aizpildīt tikai 90%, rūpīgi jāaizpilda viss dokuments. Ja jārunā ar Policiju, tad jāzina, kā tas jādara. Tāpat jāizmanto katra iespēja aprunāties ar aizturēto personu, jo tā var iegūt ļoti daudz noderīgas informācijas: kādēļ viņš nāca zagt tieši uz šejieni, kādas vispār ir jaunākās tendences zagšanas „biznesā”, kādas preces pašlaik ir pieprasītākās utt..

Nekad neesmu slēpis savas zināšanas un pieredzi no jaunajiem kolēģiem. Rādu viņiem sava darba knifus, aicinu nākt līdzi, kad jārunā ar policiju. Šogad būtu gatavs dalīties savā pieredzē ne tikai ar sava, bet arī ar citu objektu apsargiem. Domāju, ka mana pieredze varētu noderēt gan viņiem, gan uzņēmumam kopumā.

Šogad jāatjauno apsardzes darbinieces sertifikāts

TC AZUR Apsardzes maiņas vecākā Inese Lokmane:

Labākās darbinieces nosaukumu iegūstu jau otrreiz, un ne pagājušajā, ne šajā reizē nekādus varoņdarbus neesmu paveikusi. Esmu tikai strādājusi tā, kā jāstrādā. Ja redzu, ka kāds no maniem darbiniekiem kaut ko dara nepareizi, es eju un droši aizrādu. Ja kāds uz mani par šiem aizrādījumiem skatās šķībi – to es neņemu galvā. Agrāk aizrādīju un pēc tam pati pārdzīvoju, bet nu man šādu problēmu vairs nav: darbs ir darbs.

Šogad man darbā ir ļoti nopietns uzdevums: man beidzas apsardzes darbinieka sertifikāta derīguma termiņš, tādēļ jāmācās, lai sertifikātu atjaunotu. Domāju, ka to izdarīšu bez problēmām.

Jāpalielina videonovērošanas kameru skaits

VIVO Centrs, Jelgava Apsardzes darbinieks Pāvels Siļins:

Martā būs divi gadi, kopš strādāju GRIFS AG. Protams, ka man patīk strādāt šajā uzņēmumā – citādi jau es te nebūtu. Jau stājoties darbā rūpīgi izlasīju līgumu, noskaidroju, kas un kā man būs jādara. Noteikumi man bija pieņemami, tāpēc arī esmu te.

Nevaru nosaukt konkrētu iemeslu, kādēļ esmu atzīts par labāko. Labi strādāju, tas arī viss.

Uzņēmumā vienmēr var atrast, ko vajadzētu uzlabot. Bet neviens uzlabojums nav atkarīgs tikai no kāda konkrēta darbinieka – tam jābūt visu kopīgam nopelnam. Manuprāt, šogad VIVO centrā Jelgavā jāuzlabo videonovērošana, par ko runāšu ar savu tiešo vadītāju. Esmu pamanījis vismaz trīs vietas, kur būtu vajadzīgas videonovērošanas kameras. Zagļi ir acīgi, viņi pamana, kur videonovērošanas nav, un nekaunīgi zog tieši šajās vietās, pārdroši paņemot kāroto mantu un atstājot vien sabojātus iepakojumus. Ja videonovērošanas kameru būtu vairāk, palielinātos aizturēto skaits. Līdz ar samazinātos zādzību skaits, un tas būtu ieguvums uzņēmumam kopumā.

Ieguvums ir ilgais darbs Policijā

RIMI Talsi 1 Apsardzes darbinieks Agris Vegners:

GRIFS AG strādāju tikai vienu gadu. Domāju, ka priekšnoteikums tam, lai es tik īsā laikā tiktu nominēts kā labākais darbinieks, ir mana 15 gadus ilgā darba pieredze Policijā. Turklāt arī līdz šim strādāju turpat Talsos. Līdz ar to man ir zināma gan apsardzes darba specifika, gan vietējais kriminogēnais kontingents – es diezgan labi zinu, uz ko kurš ir spējīgs.

Tieši tādēļ, domāju, man strādāt ir salīdzinoši vieglāk: veikala apmeklētāji zina mani un es zinu viņus. Man ir pieredze, kā nomierināt agresīvos klientus. Nav liela māka izraisīt konfliktu, daudz lielāka māka ir visu sarunāt un nokārtot mierīgā ceļā. Visa pamatā ir apsarga prasme sarunāties ar cilvēkiem – mēs esam tērpti formās, un daudziem tas rada zināmu pretestību. Ar to apsargam jārēķinās, saglabājot mieru ikvienā situācijā.

Arī šogad es noteikti turpināšu strādāt tikpat atbildīgi. GRIFS AG es nepametīšu: te ir labi darba apstākļi, un man nav nekādu pretenziju. Darbs ir darbs, tas jāpadara. Un, ja strādā no sirds, tad arī darbs patīk. Tie, kas atnāk strādāt tikai tāpēc, ka citur viņiem nav, kur iet, ātri vien atsijājas, un paliek tikai tie, kam jāpaliek.

Uz firmas rēķina – jebkura tās kaprīze

Mobilās grupas darbinieks Normunds Verhoustinskis:

GRIFS AG darbinieks esmu jau divus ar pusi gadus, un labākais darbinieks esmu pirmoreiz. Kad man pavēstīja šo ziņu, domāju, ka tas ir joks, un tikai pašās sarunas beigās noticēju, ka tā ir patiesība.

Pats sevi es par labāko neuzskatu – kā jāstrādā, tā arī strādāju. Kad būšu labākā darbinieka nosaukumu ieguvis trīs vai pat četras reizes, tad arī pats būšu pārliecināts, ka esmu labākais. Iegūt šādu nosaukumu vienreiz – tā var būt arī tikai veiksme.

Tas gan: kad esmu darbā, strādāju par 300%, jo man savs darbs ļoti, ļoti patīk. Man patīk nēsāt formu, patīk no rīta uzvilkt bruņuvesti, patīk ieroči. Esmu domājis par militāro karjeru, tomēr esmu apstājies pie darba apsardzes jomā.

Klientu pārmetumus neuztveru personīgi

TC Galerija Centrs Informācijas centra darbiniece Zane Goba:

Rit jau trešais gads, kopš strādāju GRIFS AG. Pirms tam strādāju par pārdevēju-konsultanti sporta preču veikalā.

Priecājos, ka esmu atzīta par vienu no labākajām darbiniecēm un varu droši teikt: apzinīgi un atbildīgi strādāt nav grūti, jo darba uzdevumi ir skaidri.

Kad tikko sāku strādāt, daudz personīgāk uztvēru katra klienta sūdzības vai pretenzijas, ar kurām viņš vērsās Info centrā. Satrauktajiem klientiem ir dažādas problēmas, un katrai jārod risinājums vai mierinājums: cits nāk izgāzt savas dusmas, citam tualete ceturtajā stāvā šķiet stipri par augstu... Info centrs ir vieta, kur atnākt, lai visu noskaidrotu. Tagad klientu dusmas un pārmetumus vairs neuztveru personīgi. Ikvienu uzklausu un meklēju risinājumu: man vienkārši jātiek galā.

Lai varētu visu dienu smaidīgi atbildēt uz klientu jautājumiem, ir svarīgi, kā tu pats jūties savā darbavietā. Tādēļ šogad īpašu uzmanību pievērsīsim darba vietas labiekārtošanai. Priecājos, ka acīmredzamās pārvērtības jau ir sākušās: mums paplašināja galda virsmu, uzliks stiklus, uzlabos apgaismojumu. Tad varēsim strādāt vēl labāk.

Mācīties no citu, ne savām kļūdām

SN Rēzekne Apsardzes darbinieks Aleksandrs Golovņovs:

GRIFS AG strādāju jau divus ar pusi gadus. Pirms tam strādāju citas apsardzes kompānijas mobilajā grupā, bet nebiju īsti apmierināts. Zinot, ka GRIFS AG nodrošina saviem darbiniekiem visas sociālas garantijas, atnācu strādāt uz šejieni. Esmu pārliecinājies, ka dzirdētais par GRIFS AG ir taisnība: te patiešām ir godīga attieksme pret darbiniekiem.

Labākā darbinieka nosaukumu ieguvu pirmoreiz, bet uz apbalvošanas pasākumu ierasties diemžēl nevarēju – bija jāstrādā.

Tāpat kā līdz šim, arī šogad strādāšu ar pilnu atdevi. Domāju, ka man vajadzētu pilnveidoties, tādēļ izmantošu ikvienu apmācību iespēju, ko piedāvās uzņēmums. Man gribētos uzzināt citu uzņēmuma darbinieku pieredzi, lai mācītos no citu, nevis no savām kļūdām.

 2011. gada pirmās puses labākie GRIFS AG darbinieki pēc atzinības saņemšanas nav kļuvuši ne lepni, ne iedomīgi. Ieviņai Ligerei šķiet, ka bez labiem darbiniekiem nevar būt labi vadītāji, Didzis Lazdiņš iesaka ikvienu darba uzdevumu uztvert nopietni, Evita Noreiko mudina nenolaist rokas nevienā situācijā, bet Ilvars Sproģis godīgi atzīst, ka kļūdīties var pat vislabākais darbinieks. Savukārt Edgars Puzānovs mudina mācīties pacietību, Sergejs Jegorovs – atbildību, Arturs Plociņš iesaka domāt ne tikai par saviem, bet arī kopīgiem uzņēmuma mērķiem, bet Kristaps Lapiņš saka: „Vienkārši jāstrādā!”.

Labāko darbinieku sveikšanas norises vieta bija Sporta kompleksā 333, kur neoficiālajā daļā bija iespēja pārbaudīt savas spējas kartinga trasē.

Labākos darbinieku raksturo godaprāts un atbildība

GRIFS AG 2011.gada pirmās puses labākie darbinieki neuzskata, ka labs darbs – tas ir varoņdarbs, jo viņiem tā ir ikdiena. Uz darbu viņi nāk strādāt, nevis pavadīt laiku, un arī citiem iesaka būt atbildīgiem, pacietīgiem un saglabāt vēsu prātu vissarežģītākajās situācijās.

Bez labiem izpildītājiem nav labu vadītāju

Rimi Madona apsardzes darbiniecei Ieviņai Liģerei Labākās darbinieces tituls ir gan pagodinājums, gan pārsteigums. Viņai šķiet: lai kļūtu pa labāko, nav jāizdara nekas pārcilvēcīgs. Ir vienkārši jāstrādā: atbildīgi, ieinteresēti un ar tīru sirdsapziņu pret darba devēju. „Es patiešām nāku uz darbu strādāt, nevis tikai pavadīt te noteiktas stundas no darba laika sākuma līdz beigām. Manuprāt, esmu laba izpildītāja, un darba devējam tādi ir vajadzīgi. Galu galā – bez labiem izpildītājiem nebūtu arī labu vadītāju,” saka Ieviņa.

Nākamo gadu viņa, protams, saista ar GRIFS AG un sola savai darba vietai strādāt tikpat atbildīgi un ieinteresēti kā līdz šim.

Ikviens darba uzdevums jāuztver nopietni

T/c„Domina”, Objekta apsardzes vadītājs Didzis Lazdiņš par piešķirto tituli visupirms pateicas savam tiešajam vadītājam Andrejam Meņšikovam. „Viņš mani ļoti labi saslavēja,” saka Didzis. „Šo atzinību nopelnīju ar to, ka spēju pielāgoties jebkurai situācijai, strādāt tādos apstākļos, kādi tie ir un īpaši negausties, bet iet uz priekšu jebkurā situācijā. Vienmēr patīkami iegūt šāda veida atzinumus - prieks strādāt,” atzīst Didzis.

Tam, kurš vēlas kļūt par labāko darbinieku, Didzis iesaka strādāt un ievērot disciplīnu. „Ja uzdevumus, kas jāpilda, uztver nenopietni vai pilnībā nesakoncentrējies, tad maz arī kas sanāk. Pats neesmu izdarījis neko pārdabisku, līdz ar to varu teikt, ka svarīgākais ir attieksme pret darbu: uztvert lietas nopietni, pareizi kontaktēties ar jebkuru klientu, apmeklētāju, darbinieku, precīzi pildīt uzdotos uzdevumus. Svarīgi ir arī tas, lai vadītājs uzdod precīzus uzdevumus, un tad jau viss daudz raitāk rit savu gaitu.”

Vēl Didzis iesaka nestāvēt malā un piedalīties procesos un GRIFS AG attīstībā. Didzim ir plāni un solījumi arī nākamajam gadam. Viņš grib radīt uzņēmumam pozitīvu tēlu visās iespējamās situācijās, kā arī kopā ar kolēģi Uģi Začu panākt GRIFS AG komandas uzvaru basketbola turnīrā.

Atbildība iet roku rokā ar veiksmi

SN Viestura, Daugavpils Objekta apsardzes vecākais Sergejs Jegorovs GRIFS AG strādā jau septiņus gadus, un darba vietu mainīt nedomā. Sergejam šķiet, ka par labāko darbinieku viņš atzīts tāpēc, ka strādā ļoti uzmanīgi un atbildīgi. „Es nevaru un negribu teikt, ka kāds GRIFS AG darbinieks strādā slikti, bet tas ir tāpat kā skolā – vienam veicas labāk, otram sliktāk. Un – jo atbildīgāk pret darbu izturēsies, jo labāk veiksies,” saka Sergejs.

Galvenais- strādāt un nenolaist rokas

T/c „MOLS”, informācijas centra vecākā Evita Noreiko saka: „Es ļoti priecājos, uzzinot, ka esmu atzīta par pusgada labāko darbinieci, jo tieši pēdējā pusgada laikā man darbā bija arī citas pārmaiņas. Būt labākajai darbiniecei - tas man bija patīkams pārsteigums. Tā ir ļoti laba sajūta, ja tevi kāds novērtē.”

Evita uz darbu vienmēr nāk ar lielu prieku un strādā ar pilnu atdevi, jo viņai patīk darbs, ko dara un cilvēki, ar kuriem ikdienā kopā jāstrādā. „Manuprāt, informācijas centros strādā ļoti pozitīvi noskaņoti un smaidīgi darbinieki, un tieši tas padara darbu kvalitatīvāku.”

Evita ir apņēmusies un sola arī turpmāk strādāt ar tādu pašu atdevi kā līdz šim (un pat lielāku) un noteikti iesaka to darīt arī visiem saviem kolēģiem. Evita saka: „Esiet strādīgi, pozitīvi un smaidīgi, un nekad nenolaidiet rokas, tad noteikti viss izdosies un būs liels prieks par padarīto darbu. Īpaši tad, kad tas tiek pamanīts un novērtēts!”

Labākie gan kļūdās, gan kļūdas labo

T/c „ORIGO”, apsardzes darbinieks Ilvars Sproģis GRIFS AG strādā jau ceturto gadu, un nebaidās atzīt, ka labākā darbinieka titulu viņš ir godam nopelnījis, jo ir atbildīgi un teicami strādājis. Turklāt Ilvars par GRIFS AG labo slavu gādājis arī ārpus darba laika, pārstāvot uzņēmumu riteņbraukšanas sacensībās.

„Neviens darbinieks, arī vislabākais, nav ideāls. Katrs var kļūdīties un arī kļūdās, bet svarīgi ir tas, kā katrs reaģē uz aizrādījumiem un ko dara, lai kļūdas vairs neatkārtotos,” saka Ilvars. Viņam šķiet, ka kļūt par labāko darbinieku nav grūti. Ir tikai jāpievērš uzmanība sīkumiem un pašam jau laikus jāpamana, ko varētu aizrādīt tiešais vadītājs. Ja viņš aizrādīs vienreiz, - tas vēl nekas. Bet ja vienu un to pašu nepilnību darbā vadītājs pamanīs atkal un atkal, - tas neliecinās par atbildīgu un godprātīgu darbu.

Ilvars ir pārliecināts, ka nākamgad viņš turpinās tikpat atbildīgi un precīzi strādāt GRIFS AG. Un tieši šobrīd viņam nāk prātā paša teiktais tuvāko radu lokā kādos Ziemasssvētkos. Ilvara saimei ir tradīcija gada nogalē atzīt, kas ir bijis aizejošā gada labākais notikums. Toreiz Ilvars teicis, ka viņa labākais notikums ir iespēja strādāt GRIFS AG. Tā tas ir joprojām.

Par labāko kļūst jau pēc pusgada darba

Mobilās grupas darbinieks Arturs Plociņš domā, ka viņam Labākā darbinieka titulu palīdzēja iegūt gan darbs, gan veiksme. Arturam izdevās aizturēt un policijai nodot zagli – puisi, kurš sistemātiski zaga ziedojumu kastītes ar naudu dažādās tirdzniecības vietās. Zagļa dzīvi postīja narkotikas, un viņš zogot bija iemanījies būt tik veikls, ka apsardze arvien ieradās par vēlu. Tomēr Arturam paveicās. Kādā nakts dežūrā viņš saņēma izsaukuma signālu un pie veikala piebraucot sekoja zaglim, noķēra viņu un nodeva policijai. „Tā sagadījās,” saka Arturs. Lai arī viņam šķiet, ka tā bija tikai veiksme, tā tas gluži nav. Lai arī novembrī paliek tikai gads, kopš Arturs strādā GRIFS AG, šis nav viņa vienīgais labais darbs uzņēmuma labā.

Vēl Arturs gādā par to, lai paplašinātos GRIFS AG klientu loks, un neatlaidīgi iesaka tehniskās apsardzes pakalpojumus saviem paziņām. „Iesaku to darīt arī citiem kolēģiem, jo katrs jauns klients ir mūsu kopējais labums,” saka Arturs. Klientu piesaisti viņš turpinās arī nākamgad un būs kopā ar GRIFS AG. „Ja būšu pietiekami labs uzņēmumam un man te ļaus strādāt, es, protams, strādāšu,” saka Arturs.

Vajadzīga pacietība un vēss prāts

SN Jelgava, apsardzes darbinieks Edgars Puzānovs saka: „Par to, kāpēc tieši es kļuvu par labāko darbinieku, jāprasa manam tiešajam vadītājam. Pašam liekas, ka es tikai pildīju savus darba pienākumus ar augstāko atbildības sajūtu.”

Edgars ar šo atzinumu jūtas pagodināts un novērtēts. Viņš saka: „Jūtos lepns, ka strādāju uzņēmumā, kas rūpējas par saviem darbiniekiem un novērtē viņu sasniegumus. Saviem kolēģiem es ieteiktu būt pacietīgiem un pildīt savus pienākumus pēc labākās sirdsapziņas, jo tikai ar vēsu prātu un skaidru apziņu var pieņemt pareizos lēmumus konkrētajā situācijā. Lai kļūtu par labāko darbinieku, ir jādara darbs, kas sagādā prieku un jāievēro kvalitātes rokasgrāmatas prasības, kas mums ir kā Bībele.”

Edgars grib un sola GRIFS AG palīdzēt sasniegt uzņēmuma izvirzītos mērķus, tādēļ nākamgad viņš turpināt strādāt, cik labi vien spēs un centīsies iedvesmot pārējos. „Katrs no mums var kļūt par labāko,” saka Edgars.

Nav jāmeklē varoņdarbi, bet vienkārši jāstrādā

T/c „ORIGO”, Objekta apsardzes maiņas vecākais Kristaps Lapiņš uzskata, ka par labāko darbinieku kļūt ir pavisam vienkārši – ir vienkārši jāstrādā, un aplams ir pieņēmums, ka labākā darbinieka nosaukumu piešķir tikai par varoņdarbiem. Kristaps GRIFS AG strādā jau trīs gadus, un darbavietu mainīt negrasās. „Ir jāstrādā, jāpilda savi pienākumi, jāizvairās no kļūdām, bet – ja tādas gadās -, tad jādara viss, lai kļūdas neatkārtotos,” iesaka Kristaps citiem GRIFS AG darbiniekiem.

 _________________________________________________________________________

2010. gada Ziemassvētku ballē par darba pienākumu priekšzīmīgu un profesionālu pildīšanu tika sveikti labākie darbinieki:

Arsēnijs Kostarjovs, TC SKY&MORE
Andrejs Čečuns,
RIMI un SN Madona
Didzis Ancāns,
RIMI Valdemārs
Harijs Pāpe,
TC ALFA
Jānis Nitišs,
SN Viestura Daugavpils
Ingus Puzānovs,
TC VIVO, Jelgava
Marina Oskolkova,
TC Galerija Centrs Informācijas Centrs
Gints Andersons,
Mobilās Grupas darbinieks
Anatolijs Jermoļenko,
Apsardzes sistēmas tehniskais inženieris
Gintars Gubis,
Tirdznicības pārstāvis
Guntis Pastors,
Apsardzes departamenta direktors

Goda rakstu par ieguldījumu iepazīstinot uzņēmējus ar Eiropas kampaņu par drošības jautājumiem, kā arī prevencijas pasākumiem saņēma Uģis Začs, Korporatīvo klientu apsardzes vadītājs un Larisa Buša, Darba aizsardzības speciāliste.

Goda rakstu par ieguldīju jaunās paaudzes izglītošanā saņēma Viktorija Moisejeva, Informācijas centru vadītāja.

Kā kļūt par labāko? Kolēģu ieteikumi

Mūsu 2010. gada labākie darbinieki netur sveci zem pūra un, daloties priekā par saviem panākumiem, arī citiem dod padomus, kā gūt atzinību.

Miers un māka sarunāties

Jānis Jukšs ilgus gadus ir nostrādājis apsardzē Latvijas Pastā, bet tad atrada darbu GRIFS AG. Viņš saka: "Protams, Latvijā ir daudz apsardzes uzņēmumu, bet te tomēr ir drošāk – ir darba līgums, tiek samaksāti visi nodokļi, un vienmēr vari būt drošs, ka konkrētā datumā saņemsi algu." Lai kļūtu par labāko, Jānis iesaka apzinīgi strādāt: "Jāpilda visas instrukcijas, un to patiešām ir daudz. Jāprot sarunāties un visu izdarīt mierīgi un pieklājīgi. Nekas nesanāks, ja pircējam uzbrēksi: "Ko tu velcies ar suni veikalā!"

Galvenais – skaidrs mērķis

Raivis Suvorovs pirms darba GRIFS AG strādāja policijā un uzskata to par veiksmi. Tieši darba pieredze policijā Raivim palīdzēja tikt galā ar sarežģīto situāciju darbā – kāds šoferis piedāvāja prāvu naudas summu, lai varētu nemanāmi izvest preci no noliktavas. Tolaik Raivis nepiekrita, jo saprata: ja izdarīsi ko nelikumīgu vienreiz, no tevis līdzīgu rīcību prasīs arī turpmāk – turēs uz grauda un regulēs, kā ienāks prātā. Turklāt par negodīgu, pretlikumīgu rīcību būs jāatbild arī tiesā, un noteikti nav vērts viena neapdomīga soļa dēļ pazaudēt labi, pārdomāti aizsākto dzīvi.

Ar prieku uz darbu

Solita Elmere GRIFS AG strādā jau vairāk nekā trīs gadus un ir pārliecināta: "Lai kļūtu par labāko darbinieku, uz darbu jādodas ar prieku. Mums nav, par ko bēdāties, jo uzņēmums precīzi maksā algu, rūpējas par mums, rīko pat svētku balles – kā lai te nepriecājas un ar prieku neiet uz darbu!? Protams, jebkurā laikā atradīsies kāds, kas čīkst par visu – arī par labo. Bet čīkstuļus mēs sev tuvumā nelaižam!"

Paldies kolēģiem

RIMI Bērnu pasaule objekta vecākais Raitis Pērkons atzīst: "Lai kļūtu par labāko darbinieku, apzinīgi un kārtīgi jāstrādā, tas arī viss! Tomēr šāda titula iegūšana nav tikai mans nopelns. Esmu objekta vecākais, tāpēc man jāsaka patiess paldies saviem darbiniekiem. Ja viņi nebūtu labākie, arī es tāds nevarētu būt."

Svarīga – pieredze

GRIFS AG gandrīz divus gadus ir Ivara Jansona darbavieta: "Jāsaprot, ka būt apsargam – tas nenozīmē tikai kaut kur būt un stāvēt. Apsarga uzdevums ir arī uzraudzīt visu, kas notiek apkārt, un nepārtraukti domāt līdzi notiekošajam. Pilnīga izpratne par apsarga būtību, manuprāt, nāk tikai līdz ar pieredzi.""

Atzīt kļūdu un nekļūdīties

Raimonds Laškops apsardzes jomā strādā jau 14 gadus. Lielveikalu apsardze viņam bija kas jauns, bet Raimonds ātri iejutās kolektīvā. Viņš saka: "Nestrādāju ar domu, lai mani atzītu par labāko, bet, lūk, esmu atzīts! Un tagad man ir vēl vairāk enerģijas darboties. Redz, cik tam cilvēkam maz vajag!" Bet viens konkrēts padoms Raimondam ir gan, īpaši jaunajiem darbiniekiem: "Ja pieļauj kādu kļūdu, nevajag meklēt nekādus attaisnojumus notikušajam, vajag pieņemt aizrādījumus un nākamreiz no kļūdām izvairīties."

Izprast komandas nozīmi

Oļegs Pokšāns labākā darbinieka nosaukumu ieguva jau otrreiz. Viņš saka: "Šoreiz, tāpat kā iepriekš, ir laba sajūta – es jūtu, ka mani redz, mani pamana un neaizmirst." Viņš iesaka apzināties, ka ikviens esam daļa lielas komandas – jāspēj sastrādāties. "Ja GRIFS AG būtu automašīna, es noteikti būtu ritenis – bez manis nevar iztikt, bet arī es bez pārējām detaļām savu darbu izdarīt nevaru," skaidro Oļegs.

Nedrīkst aizmirst uzņēmuma Bībeli

Andris Pāvelsons GRIFS AG strādā jau otrreiz. Viņš bija te atradis darbu,bet tad aizbrauca strādāt uz Īriju. Tā sanāca, ka Andri skāra darbinieku skaita samazināšanas vilnis, tāpēc viņš atgriezās Latvijā un ar gada pārtraukumu atkal meklēja darbu GRIFS AG. Viņa padoms, kā kļūt par labāko darbinieku: "Nekad nedrīkst aizmirst mūsu darbavietas lielo Bībeli – instrukciju apkopojumu. Tikai labi pārzinot un ievērojot instrukcijas, iespējams kvalitatīvi strādāt. Bet ar instrukcijām vien ir par maz. Nemitīgi jādomā vismaz pāris soļi uz priekšu un jāredz, ko vēl var darīt labāk."

2009. gada Ziemassvētku ballē par darba pienākumu priekšzīmīgu un profesionālu pildīšanu tika sveikti labākie darbinieki:

Didzis Lazdiņš, t/c "Domina"
Viesturs Brazauskis,
t/c "Mols"
Aigars Mašņikovs,
t/c "Rimi Alfa"
Aleksejs Ašurovs,
"SuperNetto" Tārgales, Ventspilī
Edgars Egle,
t/c "Vivo Centrs", Jelgava
Jāzeps Nartišs,
t/c "Juglas centrs"
Signe Kronberga,
Informācijas centrs "Mols"
Kaspars Bergmanis,
Mobilās kontroles grupas darbinieks
Vitālijs Vārna,
Mobilās grupas darbinieks
Mārtiņš Reide,
Tirdzniecības pārstāvis
Jānis Kaktiņš,
Nodrošinājuma speciālists
Gunārs Skangalis,
Apsardzes sistēmas tehniskais inženieris

Labākajiem darbiniekiem dāvina braucienu ar kuģīti

2009.gada septembra vidū drošības kompānijā GRIFS AG, kā ierasts, apbalvoja šā gada labākos darbiniekus. Visi apbalvotie kopā ar uzņēmuma vadību devās neparastā ekskursijā – braucienā ar kuģīti pa Daugavu. Kopā ar Goda rakstu labākie darbinieki dāvanā saņēma arī smilšu pulksteni.

Vitālijs Rigalovs, Ventspils pilsētas vecākais. Precīzi un laikus izpilda visus viņam uzticētos pienākumus, labs organizators, veiksmīgi sadarbojas ar klientiem. „Ikvienā GRIFS AG pasākumā, esot kopā ar kolēģiem un uzņēmuma vadību, vienmēr jūtos kā lielā ģimenē. Man tas nozīmē daudz vairāk nekā, piemēram, prēmija. Nauda ir nauda, ieliktu kabatā un viss! Pēc šādiem pasākumiem ir vieglāk strādāt, jo attiecības ar kolēģiem kļūst ciešākas. Pasākumi kopā ar vadību ļoti daudz nozīmē un motivē ar citus kolēģus censties un labi strādāt, lai viņus novērtētu.”

Maksims Djačenko, objekta vadītājs t/c „Vivo”. Precīzs, atsaucīgs, objektā aizturējis daudz likumpārkāpēju, gādā par videonovērošanu, labi saprotas ar klientiem. „Labākā darbinieka godu esmu izpelnījies jau trešo reizi. Ir labi, ka katrreiz apbalvošana notiek citādi, un šoreiz tā bija pavisam interesanta. Aizbraucām līdz pat Rīgas jūras līcim, īpaši prātā palikuši ostas skati. No Daugavas pilsēta izskatās pavisam citādāka.”

Rolands Ozoliņš, objekta vadītājs t/c „Dole”. Objektā vienmēr ir kārtība, nav pārkāpumu, dokumenti sakārtoti, prasīgs pret sevi un citiem, tādēļ ir drošs atbalsts arī savam tiešajam vadītājam. „Strādāju GRIFS AG kopš 2002. gada novembra, bet labākā darbinieka nosaukumu saņēmu pirmoreiz. Turklāt ārkārtīgi priecājos par braucienu ar kuģīti, jo tā bija pavisam jauna pieredze. Labākā darbinieka apbalvojums man bija pārsteigums, un tas uzliek pienākumu arī turpmāk strādāt labāk, lai arī citi darbinieki redzētu, ka nekādas atlaides sev nedodu un cenšos strādāt tikpat labi un vēl labāk kā līdz šim”.

Armīns Varekojs, maiņas vecākais RIMI Distribūcijas centrā. Atsaucīgs pret klientu, nepieciešamības gadījumā aizstāj objekta vadītāju un ir viņa labā roka. „Šī bija pirmā reize, kad saņēmu labākā darbinieka apbalvojumu, un man ļoti patika brauciens ar kuģīti kopā ar uzņēmuma vadību. Biju jau reiz šādu braucienu pieredzējis, bet tad biju mazs puika, tādēļ šoreiz viss bija pavisam citādi. Ar uzņēmuma vadību tomēr netiekamies katru dienu, tādēļ kopā būšanu uztvēru kā patiesu pagodinājumu. Jā, šis apbalvojums man bija patīkams pārsteigums. Priecājos gan par Goda rakstu, gan dāvanā saņemto smilšu pulksteni.”

Zigmārs Kārkliņš, objekta vecākais “SN Bauska”. Veiksmīgi atrisinājis problēmu ar zaglīgajiem pusaudžiem, kas siro pa pilsētu. Ir saņēmis labas atsauksmes no veikala vadības, jo strādā ar patiesu atdevi. „GRIFS AG strādāju mazliet vairāk par gadu. Neesmu no tiem, kam patīk slavinājumi. Apzinīgi daru savu darbu, negaidot nekādus apbalvojumus, tāpēc sākotnēji nevēlējos uz pasākumu braukt, bet priecājos, ka pārdomāju.”

Guntis Guds, “RIMI Talsi” apsardzes darbinieks. Pildījis mentora pienākumus, ievadot darbā jaunos apsargus. Aizvieto kolēģus, apzinīgs, veiksmīgi aiztur likumpārkāpējus. „Sveikt labākos darbiniekus izbraucienā ar kuģīti – tā bija ļoti laba un neparasta ideja! Parasti šādi pasākumi notiek formāli un četrās sienās, bet brauciens pa ūdeni deva brīvības sajūtu. Turklāt tikšanās ar vadību neformālā gaisotnē arī dod daudz – satiekam viens otru un pārliecināmies, ka esam viens otram vajadzīgi. Tāpat kā daudziem citiem darbiniekiem, arī man likās, ka šo balvu var saņemt tikai lielo objektu vai vismaz lielāko pilsētu darbinieki. Kurš nu tādus Talsus pamanīs! Tomēr tagad, kad esmu saņēmis labākā darbinieka balvu, zinu – viss ir iespējams, jo uzņēmuma vadība mūs redz neatkarīgi no tā, kur strādājam.

Esmu pārliecināts, ka katrs grib būt labākais un vēlas, lai kāds viņam to pasaka, jo ir ļoti patīkami būt novērtētam. Ir labi jau tad, kad tiešais vadītājs uzslavē par labi padarītu darbu, bet, ja paldies pasaka arī uzņēmuma vadība, tas patiešām ir nozīmīgs un patiess vērtējums, kas stimulē strādāt vēl labāk. Šādi apbalvojumi un atzinības pārliecina strādājošos, ka patiešām esam svarīgi uzņēmumam. Jā, līgumus ar klientiem paraksta vadība, toties mēs esam tie, kas patiesībā rada uzņēmuma tēlu.”

Līva Reine, informācijas centra darbi¬niece t/c „Alfa”. Labi tiek galā ar saviem pienākumiem, piemīt labas komunikācijas spējas un prasme veidot lieliskas attiecības ar klientiem. „Pagājušogad, kad dzirdēju un lasīju, ka apbalvoti uzņēmuma labākie darbinieki, man neienāca prātā, ka šogad apbalvos arī mani. Tas patiešām bija pārsteigums, un ļoti patīkams. Tā pacilātības sajūta, ko gūsti no atzinības, nepazūd līdz ar apbalvošanas beigām un turas prātā vēl ilgi. Ir stimuls strādāt labāk un pierādīt, ka dari to ar patiesu prieku un atdevi.

Pasākumā no apbalvotajiem gan biju vienīgā sieviete, bet to pat nepamanīju. Biju priecīga, ka varu iepazīt kolēģus un apjaust, ka strādāju lielā uzņēmumā. Ikdienā taču redzam tikai savus tuvākos kolēģus, bet šādos pasākumos var ieraudzīt, cik mūsu ir daudz. Paldies!”

Andrejs Kovaļovs, Mobilās grupas darbinieks. Teicami tiek galā ar saviem darba pienākumiem, izturas pret tiem apzinīgi, nopietni un ar atdevi. Izprot situāciju un atsaucīgi aizvieto kolēģus. „Uzņēmumā GRIFS AG strādāju mazliet vairāk nekā gadu, un apbalvošanas pasākums man ļoti patika. Ne jau katru dienu mūsu grūtajos laikos var doties ekskursijā. Brauciens ar kuģīti pa Daugavu bija laba iespēja izrauties no darba un ikdienas. Žēl, ka laiks bija padrūms un pilsēta izskatījās pelēka, bet vienalga bija labi. Pirmoreiz redzēju mūsu priekšnieku Ainaru Bunduli. Tā kā pasākums notika brīvā gaisotnē, darbiniekiem un priekšniecībai bija īpaši viegli vienam ar otru kontaktēties.

Man patīk dāvanā saņemtais smilšu pulkstenis, ko arī sieva atzinīgi novērtēja. GRIFS AG ir labs uzņēmums, kas rūpējas par saviem darbiniekiem. Kad nācu uz šejieni strādāt, ilgi domāju un šaubījos, bet ne mirkli neesmu savu izvēli nožēlojis.”

Labākais darbinieks 2008. gada februārī – Aleksandrs Micko
Par apsargu strādā divus gadus, darba pienākumus pilda Jelgavā, veikalā RIMI.

„Man apsarga darbs vienmēr licies interesants, tādēļ izdomāju pats pamēģināt, un man iepatikās. Varētu teikt, ka esmu taisnības cīnītājs, jo man patīk kārtība un taisnīgums. Pozitīvi, ka darbā iespējams kontaktēties ar cilvēkiem, mācīties, kā pareizi noformēt dažādus dokumentus.

Turklāt katru dienu gadās kādi interesanti gadījumi. Vienreiz kādas 15–20 minūtes bija jāskraida pakaļ pa pilsētu astoņpadsmit gadu jaunai meitenei. Viņa, kā izrādījās pēc aizturēšanas, bija nozagusi apģērbus kopsummā par Ls 135. Bet vispār nekādu lielo problēmu darbā nav, vienīgi dažreiz aizturētie draud, ka izrēķināsies. Taču līdz šim, par laimi, nekas tāds nav noticis.

Brīvajā laikā man patīk sportot – apmeklēt trenažieru zāli, braukt ar riteni, uzspēlēt futbolu. Jāuztur sevi formā.”

Labākā darbiniece 2008. gada martā – Inese Lokmane
Apsardzē strādā vairāk nekā gadu, pašlaik apsarga pienākumus pilda Rīgā, t/c „Galerija Azur”.

„Ar darbu esmu apmierināta, jo katra jauna diena nāk ar dažādiem interesantiem atgadījumiem. Savā objektā esmu ievērojusi, ka likumpārkāpēju vidū ir visu vecumu cilvēki, arī bērni un pensionāri, turklāt nav tā, ka tikai narkomāni vai bomži zagtu. Ejošākās preces ir alkoholos, kosmētika, arī lasis. Esmu secinājusi, ka pēc cilvēka izskata neko par viņu nevar pateikt, piemēram, tas jau noteikti nekad nezags, jo dzīve pierāda, ka zog arī godīga un kārtīga izskata cilvēki.

Kad uzzināju, ka esmu atzīta par labāko darbinieci, bija mazs, bet patīkams šoks, jo ikdienas rutīnā par tādām lietām nedomā. Bet ir ļoti patīkami, ka vadība manu darbu novērtē.”

Brīvo laiku Inese daudz velta savam sunim – Amerikāņu stafordšīras terjeram, vedot viņu uz izstādēm un dažādiem treniņiem.

Labākais darbinieks 2008. gada aprīlī – Armands Zaremba
Strādā Rīgā, t/c „Barona centrs”, drīz apritēs divi gadi objekta vadītāja amatā.

„Darbs ir ok, un viss daudzmaz patīk. Darbs šajā objektā ir salīdzinoši mierīgs, jo kontingents, kas šeit apgrozās, nemēdz bieži taisīt nepatikšanas. Vienīgi žēl, ka centra administrācija izdomāja, ka vajag tikai divus, nevis trīs apsargus, kā bija līdz šim. Bet gan jau tiksim galā.

Darbs apsardzē man ir iemācījis iepazīt un atšķirt cilvēkus. Tagad jau uzreiz, ieraugot cilvēku, es saprotu, kas viņš ir par tipu.

Tas, ka esmu atzīts par labāko darbinieku, protams, ir patīkams pārsteigums, kaut gan likumsakarīgs, jo savu darbu daru pēc vislabākās sirdsapziņas.”

Brīvajā laikā Armandam patīk autosports, motosports, dažādas izklaides, to vidū arī grāmatu lasīšana.

Labākais darbinieks 2008. gada maijā – Mihails Horoškins
GRIFS AG strādā jau vairāk nekā divus gadus un pilda tehniskā speciālista pienākumus.

“Studēju Rīgas Tehniskajā universitātē Telekomunikāciju institūtā. Izvēlējos šādu profesiju, jo patīk darboties ap tehniku. Savukārt strādāt GRIFS AG nolēmu tādēļ, ka uzskatu to par augošu uzņēmumu, kur ir labs kolektīvs, un arī viss pārējais apmierina. Šis darbs man palīdzēja apgūt daudzas lietas praktiski, jo skolā māca tikai teoriju.
Esmu saņēmis atzinīgus vārdus no apsargiem un priekšnieka par kvalitatīvi un profesionāli padarītu darbu, bet es zinu, ka pats naktī nevarētu mierīgi gulēt, ja būtu kaut ko izdarījis nekvalitatīvi.”
Brīvo laiku Mihails pavada, makšķerējot, apmeklējot baseinu un mācoties.

Labakie_darbinieki.jpg
GRIFS AG vadība un administrācijas darbinieki (otrajā rindā) priekšplānā lepni izvirza labākos GRIFS AG apsardzes darbiniekus. No kreisās: Armands Zaremba, Aleksandrs Micko, Vitālijs Rigalovs, Jānis Dambrovs, Inese Lokmane un Mihails Horoškins.

Labākais darbinieks 2008. gada jūlijā – Guntis Bundzenieks, t/c „Origo” objekta maiņas vecākais.

Labākais darbinieks 2008. gada augustā – Normunds Apšenieks, t/c Galerija „Centrs” objekta vadītājs.

Nedala dzīvi vīriešu un sieviešu darbos

„Strādāju pašā Vecrīgas sirdī, un ar darbu esmu ļoti apmierināts,” lepni saka t/c Galerija „Centrs” objekta vadītājs Normunds Apšenieks. Viņa objektā apsardzes darbiniekiem jābūt īpaši kompetentiem. Te regulāri iegriežas ārzemju tūristi, tādēļ apsargiem jāprot atbildēt uz viņu jautājumiem. „Man visas darbdienas ir labas,” saka Normunds. „Ja esi apsargs, tev jārēķinās ar problēmām. Patiesībā viss atkarīgs no paša noskaņojuma un attieksmes. Protams, gadās starpgadījumi, bet tie jārisina, nevis jāspriež, ka šī ir slikta diena. Ja nepatīk darbs, – nestrādā, bet ja esi savā vietā, tad priecājies par darbu un dari to kārtīgi!”

Normunds labprāt brauc uz laukiem Latgales pusē, kur dodas sēņot un uz purvu dzērvenēs. Lasīt ogas nav vīrišķīgi? „Muļķības,” spriež Normunds. Tas ir prasti – dalīt nodarbes vīriešu un sieviešu lietās. Savulaik par ārkārtēju notikumu uzskatīja sievieti pie stūres, bet nu tā ir ikdiena. Tāpat nekas ārkārtējs nav arī sieviete apsardzē – Normunda vadībā strādā trīs sievietes. Tomēr viņš uzskata, ka sievietēm būtu sevi vairāk jāžēlo.

Labākais darbinieks 2008. gada septembrī – Artūrs Jadzevičs, „SN Jugla” objekta vecākais.

Ir, ko sargāt arī mājās

Artūrs Jadzevičs, kas labākā darbinieka nosaukumu saņēma kā Supernetto Jugla objekta vecākais, nu tādā pašā amatā ir Supernetto Sigulda. Viņaprāt, darbs katrā vietā atšķiras atkarībā no cilvēkiem, kuri mājo objekta tuvumā. Strādāt Juglā bijis sarežģītāk, jo tur dzīvoja ļaudis ar sociāla rakstura problēmām. Tieši tādēļ ik dienu gadījās kāds nopietns starpgadījums. Artūrs atceras, ka reiz veikalā vīrietis saplēsis alkohola pudeli, sieva bijusi gatava par to samaksāt, bet uzradies kāds „labdaris”, kas iesaistījās vīrieša un apsargu sarunā ar savu taisnību – par pudeli neesot jāmaksā! Galu galā šis „labdaris” pat uzrakstīja sūdzību GRIFS AG vadībai: sak’, kas tie par apsargiem un kas tie par noteikumiem!

Brīvajā laikā Artūra lielākais prieks ir sieva un abas meitiņas: četrgadīgā Terēze un gadu vecā Renāte. Arī mājās viņam ir, ko sargāt – mazās ļoti priecājas par tēti un lūdz viņu ne vien pacelt augstu gaisā, bet arī sapucēt lelles.

Labākā darbiniece 2008. gada oktobrī – Natālija Karele, „SN Ostmala” Liepāja, apsardzes darbiniece.

Labākā darbiniece 2008. gada novembrī – Laura Ķirse, t/c „Origo” Informācijas centra vadītāja.

Valdīt pār slikto omu

„Esmu ļoti atbildīga, un man no sirds patīk palīdzēt cilvēkiem,” saka t/c Origo informācijas centra vadītāja Laura Ķirse. Savulaik viņa strādājusi par stjuarti un pārdevēju, bet pagājušā gada martā izvēlējusies GRIFS AG.

„Mans pirmais noteikums: uz darbu jādodas labā garastāvoklī. Ja to neizdodas ievērot, jāielāgo otrais noteikums - ja tev ir slikta oma, tu nedrīksti bojāt garastāvokli citiem.” Laura atkal un atkal pārliecinās, ka, uzsmaidot cilvēkam un ejot viņam pretī atsaucīgi un labestīgi, nomierinās pat visniknākais klients. Viņa atceras, ka reiz ieradies pāris ar dāvanu karti, kurai bija beidzies derīguma termiņš. Kad informācijas centra darbinieces paskaidrojušas, ka par karšu atjaunošanu jāmaksā, klienti bijuši ļoti dusmīgi, lai arī taisnība bija darbinieču pusē. Tad atnākusi Laura un smaidot jautājusi, kas uz sirds. Situāciju izdevies atrisināt, un dusmīgie klienti prom devušies smaidīgi. Nekāda noslēpuma nav: visi man labi bija, ja es pati laba biju...

Labākais darbinieks 2008. gada decembrī – Vitauts Možvillo, t/c „Sky & More” apsardzes darbinieks.

Cits darbs – cits nogurums

Apsargs Vitauts Možvillo strādā lielveikalā Sky&More, un atzīst, ka viņam ir ļoti labas attiecības ar kolēģiem. Pirms tam Vitauts strādāja ārzemēs, bet pašlaik ir pietiekami apmierināts ar darbu GRIFS AG. Darbā viņu visvairāk pārsteidz turīgo pircēju attieksme pret iepirkšanos un apsargiem. Izrādās – arī ļoti bagāti cilvēki atver limonādes pudeli, izdzer to jau veikalā un piemirst samaksāt. Tāpat cilvēkiem šķiet, ka pirms maksāšanas jau var ķerties pie saldējuma ēšanas vai cita garduma.

Brīvajā laikā Vitauts dodas uz laukiem Limbažu pusē, kur labprāt palīdz saimniecībā. Viņš atzīst, ka no fiziskā darba nogurst mazāk nekā no garīgā. Iespējams, tas tādēļ, ka fiziskajam darbam rezultātu ieraudzīt ir daudz vieglāk.

Goda rakstu 2008 saņem- Raimonds Leonovičs, t/c „Olympia” objekta maiņas vecākais.

Strādā, slēpo un makšķerē

Raimondu Leonoviču uzņēmumā pazīst ar iesauku „Blondais”. Tā viņu gaišo matu dēļ pirms vairākiem gadiem nosaucis Artūrs Kļavlapa, un vārds “iegājies”. Arī Raimonds saņēma uzņēmuma goda rakstu par iekšējā zagļa aizturēšanu.

Neparastākā diena Raimonda karjerā saistās ar notikumu, kad kāds zaglis cerējis aizmukt, pieķeroties pie smagās mašīnas. Tomēr Raimonds viņu notvēra un tagad saka: „No mums vēl nevienam zaglim nav izdevies aizbēgt. Dīvaini, ka cilvēki domā: „Esmu ātrāks un veiklāks par apsargu – es aizmukšu!” Bet mēs taču darām savu darbu!”

Ziemā Raimondam patīk slēpot ar slaloma slēpēm. Pagājušajā gadā viņš šī prieka āķi noķēra Milzkalnā, bet tagad jau vairākkārt baudījis slēpošanas priekus Lido kalnā Madonas pusē. Savukārt vasarā Raimonds makšķerē, un vēl tagad viņš nav aizmirsis pagājušā gada līdaku ķeršanu Ālandu salās.

Goda rakstu 2008 saņem- Ivo Grīnbergs, t/c „Olympia” objekta vadītājs.

Darbs jāpadara līdz galam

Arī t/c Olympia objekta vadītājam Ivo Grīnbergam goda raksts piešķirts par iekšējā zagļa aizturēšanu. „Man patīk jebkuru darbu izdarīt līdz galam, lai pie tā nav jāatgriežas atkal. Ja darīt – tad darīt,” saka Ivo. No divu gadu ilgā darba uzņēmumā GRIFS AG viņam visvairāk prātā palikusi diena, kad maiņas laikā Galerijā „Centrs” aizdegās jumts un bija jāevakuē cilvēki un jāpalīdz likvidēt ugunsgrēku. „Tas bija kas ārkārtējs, jo ikdienišķā zagļu ķeršana jau šķiet sīkums,” spriež Ivo, atzīdams, ka par labu darbdienu tomēr uzskatāma tā, kurā ārkārtas situācijas nav jāpiedzīvo.

Ziemā īpašiem hobijiem laika neatliekot, toties vasarā Ivo regulāri ar velosipēdu dodas uz 15 kilometrus attālo Jūrmalu. Profesionāls riteņbraucējs viņš nav un sacensībās nepiedalās, bet savu daļu prieka no šādiem izbraukumiem tomēr gūst.

Goda rakstu 2008 saņem- Artūrs Kļavlapa, Operatīvais vadītājs.

Makšķernieks – tikai vasarā

Operatīvais vadītājs Artūrs Kļavlapa GRIFS AG strādā kopš uzņēmuma pirmsākumiem, un joprojām ir tam uzticīgs. Goda rakstu Artūrs saņēmis par iekšējā zagļa aizturēšanu. „Laba diena man ir tā, kad ir izdevies pabeigt kaut ko iesāktu – kad ir padarīta darba sajūta,” saka Artūrs.

Kamēr darbā viņš pats ir plānotājs, tikmēr ģimenē Artūrs plānošanas lietas uztic sievai, un tad, kopīgi salāgojot ieceres, brīvajā laikā labprāt dodas ciemos pie radiem vai draugiem. Tikpat labprāt Artūrs dodas uz Ventu makšķerēt sapalus ar īpašu paņēmienu. Divi vīri dodas katrs uz savu upes krastu, pār upi pārvelk makšķerauklu, iestiprinot pavadiņas ar gardu ēsmu – sienāžiem. „Tas ir labs skats – redzēt, kā lielie sapali izlec virs ūdens,” saka Artūrs. Viņa paša lielākais loms ir divus kilogramus smags sapals.

Goda rakstu 2008 saņem- Viktorija Moisejeva, Informācijas dienesta vadītāja.

Darbinieki pārzina klientu uzvedību

Informācijas dienesta vadītāja Viktorija Moisejeva labi atceras, ka strādāt GRIFS AG viņa sāka 8. jūlijā – divas dienas pirms savas dzimšanas die¬nas, un nu jau te strādā trīs gadus.

Viktorija strauji virzījusies pa karjeras kāpnēm – sākusi kā informācijas centra darbiniece tirdzniecības parkā Alfa, tad tur kļuvusi par centra vadītāju, bet nu vada visu informācijas dienestu. „Viss, ko mēs darām, ir labi redzams,” saka Viktorija, atgādinot, ka Informācijas centrs ir tirdzniecības parka seja – ja te darbinieces būs atsaucīgas un smaidīgas, klientam paliks labs iespaids par visu lielveikalu. „Es daudz gādāju par to, lai darbinieces spētu iespējami ātri reaģēt, atrodot īsto veidu komunikācijai ar klientiem. Meitenes zina, ko darīt!” Viktorija droši atzīst, ka mīl savu darbu, turklāt viņa paspēj studēt Ekonomikas un kultūras augstskolā. „Manī ir daudz enerģijas,” priecājas Viktorija.

Labākais darbinieks 2007. gada decembrī – Vitālijs Rigalovs
Strādā Ventspilī, t/c „Tobago”, RIMI, „Supernetto”, un objekta vadītāja pienākumus pilda jau divus gadus.

„Apsarga darbs mani saista vairāku iemeslu dēļ. Viens ir tas, ka man vispār patīk kārtība, un tās nodrošināšana ir apsarga galvenais pienākums. Turklāt darbā, runājot ar dažādiem cilvēkiem, esmu uzzinājis daudz ko jaunu, arī likumus iemācījies.
Manā pieredzē ir bijis daudz interesantu gadījumu. Piemēram, vienreiz videonovērošanā redzējām, ka vīrietis krāmē jakā sarkano ikru burkas. Aizturējām un nevarējām pie viņa neko atrast. Tad viņš sāka pretoties, kā dēļ viņam saplīsa bikses, un izrādījās, ka ikru burkas bija paslēptas tieši tur. Mēs smējāmies, ka lasis nērš ikrus.”
Ne velti Vitālijs atcerējās tieši šo atgadījumu, jo brīvajā laikā viņš labprāt makšķerē.


Pieteikties pakalpojumam
Facebook Twitter

Auto asociācija ir noslēgusi 13.12.2010.g. līgumu Nr. L-APA-10-0023 ar v/a „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par projekta Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas biedru darbinieku kvalifikācijas paaugstināšana īstenošanu, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds. SIA „GRIFS AG” šī projekta ietvaros veiks savu darbinieku apmācību.